Recenzje

Tom Vesuvio w akcji

Z przyjemnością mogę napisać, że „Tożsamość” to książka, którą Czyt-NIK poleca!, której Czyt-NIK patronuje! Bez wątpienia książka ta zasługuje na miano NIK – Najlepszej Interesującej Książki. Myślę, że nie jestem odosobniony w opinii, że takie powieści warto zaprosić do swej domowej biblioteki i warto zaprzyjaźnić się z agentem FBI Tomem Vesuvio.

Tom Vesuvio powraca! Mieliśmy okazję poznać go w „Przesyłce”. Ponownie spotykamy się w „Tożsamości”. Co tym razem dla agenta FBI przygotował Robert Wysokiński – dla Toma i nas czytelników, spragnionych mocnych, czytelniczych wrażeń? Bez wątpienia czytając tę książkę, nie możemy narzekać na nudę, ponieważ ciągłe zwroty akcji nie pozwolą nam oderwać się od lektury. Autor przygotował mocną historię, której poznawanie wyostrzy nasze detektywistyczne zmysły.

Społeczność Stanów Zjednoczonych nie może zmrużyć oczu. A to za sprawą tajemniczego, brutalnego mordercy, którego znakiem rozpoznawczym jest bilet autobusowy i zagadkowy rysunek. Grozy dodaje fakt, że rysunek ten przedstawia ludzika narysowanego krwią ofiar. Niestety wszystkie działania organów ścigania palą na panewce. A my palimy się z obawy na wieści o kolejnym uderzeniu mordercy. Bo, to, że nie zaprzestanie on swych morderczych działań jest pewne. Tym bardziej że po kilku miesiącach, w różnych częściach kraju, dochodzi do zagadkowych zaginięć młodych kobiet.

Czyżby to działania tego samego mordercy? A może mamy do czynienia z naśladowcą? Jak się okazuje agent FBI Tom Vesuvio, trafia na pewien ślad łączący te dwie sprawy jednym, wspólnym mianownikiem. Co takiego odkrył Vesuvio? Jak daleko będzie musiał posunąć się, aby schwytać mordercę, zanim ten ponownie da o sobie znać? Czy sam może czuć się bezpiecznie? Przecież morderca, wiedząc, że ten depcze mu po piętach, może dążyć do unicestwienia agenta FBI. Pewne jest to, że sięgając po „Tożsamość”, możecie liczyć na ogromną dawkę mocnych wrażeń, które podniosą Wasz poziom adrenaliny. Jeśli to właśnie jest pożądane w Waszych czytelniczych zamiłowaniach, to najnowsza książka Roberta Wysokińskiego jest dla Was.

A Czyt-NIK może dodać, że takie książki to prawdziwe perełki w polskiej literaturze kryminalnej. Dlatego też z przyjemnością mogę napisać, że „Tożsamość” to książka, którą Czyt-NIK poleca!, której Czyt-NIK patronuje! Bez wątpienia książka ta zasługuje na miano NIK – Najlepszej Interesującej Książki. Myślę, że nie jestem odosobniony w opinii, że takie powieści warto zaprosić do swej domowej biblioteki i warto zaprzyjaźnić się z agentem FBI Tomem Vesuvio. Panie Robercie dziękuję za te niezapomniane chwile w prowadzeniu tego jakże tajemniczego dochodzenia.

Książka „Tożsamość” ukazała się nakładem Wydawnictwa Novae Res

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…