Recenzje

Thriller, który porusza

„Życie nocne” to kolejna książka Nory Roberts, którą wpisuje na listę NIK – Najlepszych Interesujących Książek. To powieść, która przypadnie do gustu miłośnikom twórczości amerykańskiej pisarki. Jeśli kochacie thrillery i chętnie odnajdujecie w nich poruszające historię, to znajdźcie czas na przeczytanie najnowszej książki autorki.

Nora Roberts jest pisarką uwielbianą przez miłośników powieści obyczajowych. Autorka nie tylko w tym gatunku potrafi poruszyć nasze emocje. Thriller to również jej konik. Najnowsza książka autorki to umiejętne połączenie elementów thrillera i kryminału z historią, która dotyka naszej wrażliwości.

Harry Booth od najmłodszych lat para się kradzieżami. Jego postępowanie dyktowane jest chęcią pomocy matce, która choruje na nowotwór. Skradzione mienie spienięża, aby zapewnić jej lekarstwa oraz utrzymać mieszkanie. Gdy zostaje sam, postanawia wyjechać z Chicago. Jednakże nie opuszcza dotychczasowego trybu życia związanego z kradzieżami. Postanawia prowadzić „Życie nocne”.

Po pewnym czasie na życiowej drodze los stawia mu Mirandę. Między nimi rodzi się więź. Czy będzie ona na tyle silna, aby przetrwać próbę?

Kolejnym ważnym elementem tej historii jest zlecenie, które Harry otrzymuje od Cartera LaPorte’a. Tutaj gra będzie o największe trofeum. Jakie? Najcenniejsze dla Bootha. Koniecznie poznajcie jego historię. Historię, która daje do myślenia.

„Życie nocne” to kolejna książka Nory Roberts, którą wpisuje na listę NIK – Najlepszych Interesujących Książek. To powieść, która przypadnie do gustu miłośnikom twórczości amerykańskiej pisarki. Jeśli kochacie thrillery i chętnie odnajdujecie w nich poruszające historię, to znajdźcie czas na przeczytanie najnowszej książki autorki. Tutaj znajdziecie to wszystko, czego szukacie w thrillerach, które trzymając w napięciu oraz poruszają, dając do myślenia. Myślę, że wielu czytelników zgodzi się z moją opinią. Z tą książką warto zarwać dzień i noc. Zdecydowanie polecam!

Nie tylko historia i jej poprowadzenie są mocnymi punktami tej książki. Nie tylko styl Nory Roberts przykuwa naszą uwagę. Również psychologiczny obraz Harry’ego Bootha jest punktem, który mocno scala nas z poznawaną historią, zmuszając niejako do dyskusji nad przyczynami postępowania bohatera. A takie książki czyta się z wielką przyjemnością. Czyt-NIK tak ma. Jeśli Wy również tak macie, to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Wszak autorką jest Nora Roberts, nie bez powodu jedna z najbardziej popularnych autorek na świecie.

Książka „Życie nocne” ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…