
Tej książki nie można przemilczeć
Bez wątpienia Marek Stelar stworzył intrygującą historię, osadzając w niej bohatera, z którym zaprzyjaźnicie się od pierwszych stron. Ciekawa, wciągająca fabuła, historyczne wątki, śledztwo, które absorbuje naszą uwagę, to mocne punkty najnowszej książki najbardziej twórczego architekta wśród pisarzy i najzdolniejszego pisarza wśród architektów w Polsce.
Marek Stelar to klasa sama w sobie. Każda książka sygnowana nazwiskiem STELAR jest gwarancją wyjątkowej czytelniczej uczty. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że dzięki książce „Krzywda” (druga część cyklu z aspirantem Przeworskim), autor został laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru za 2023 rok. Stworzony przez Stelara wspomniana postać jest bohaterem mocnym, wyrazistym, który nie boi się wejść tam, gdzie wielu z nas nie miałoby odwagi. Lecz proszę mi wierzyć u jego boku nic złego nie może się nam stać. Co ważne biorąc razem z nim udział w dochodzeniu, możemy liczyć na chwile pełne, ekscytujących przeżyć, które mrożą krew w żyłach.
„Milczenie” to dwudziesta powieść Marka Stelara. A proszę mi wierzyć powodów, przemawiających za tym, aby sięgnąć po tę książkę, jest znacznie więcej. Zatem dlaczego warto sięgnąć po „Milczenie” i dlaczego tej książki nie można przemilczeć? Niech ta recenzja będzie odpowiedzią te pytania.
Stelar ponownie zaprasza nas do Nowego Warpna. Już trzeci raz spotykamy się z aspirantem Przeworskim, który powraca do pracy w szczecińskiej policji. Gdy dochodzi do morderstwa właścicielki berlińskiej firmy deweloperskiej Przeworski, mobilizuje wszystkie siły, aby poznać personalia mordercy. Kto targnął się na życie Helene von Zusson, która w Nowym Warpnie planowała swą kolejną inwestycje? Czyżby komuś zależało na tym, aby w mieście nie powstał kompleks termalno-sanatoryjny? Konkurencja?
Jak bardzo pojawienie się ojca zamordowanej zmieni tor prowadzonego śledztwa? Jaką historię skrywa izraelski historyk Moryc Apfelbaum, który uczestniczył w powstaniu w żydowskim getcie? Mężczyzna kilka powojennych lat spędził w Nowym Warpnie, po czym zniknął bez śladu. Dlaczego pojawi się właśnie teraz, gdy w jednym ze szczecińskich hotelowych pokoi doszło do morderstwa jego córki? Oliwy do ognia dolewa tajemniczy Władeczek Strapko. Co wspólnego z tą historią ma osiemdziesięciosześcioletni mieszkaniec Nowego Warpna? Sprawdźcie sami i sięgnijcie po „Milczenie” trzecią część z udziałem aspiranta Przeworskiego. Jeśli nie czytaliście dwóch wcześniejszych („Skrucha”, „Krzywda”) to koniecznie nadróbcie tę zaległość.
Bez wątpienia Marek Stelar stworzył intrygującą historię, osadzając w niej bohatera, z którym zaprzyjaźnicie się od pierwszych stron. Ciekawa, wciągająca fabuła, historyczne wątki, śledztwo, które absorbuje naszą uwagę, to mocne punkty najnowszej książki najbardziej twórczego architekta wśród pisarzy i najzdolniejszego pisarza wśród architektów w Polsce. Marek Stelar rysuje mocne historie, których konstrukcja, to solidna porcja kryminału, stawiającego go wysoko na liście najlepszych. A już na pewno na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.
Książka „Milczenie” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

