Recenzje

Tajemnica sukcesu

„Podróbka” to niewątpliwie lektura, która sprawi, że nie raz uśmiech zawita na Wasze twarze. Ale również niepewność o losy głównych bohaterek sprawi, że Wasze emocje sięgną zenitu. Jednym słowem ta książka, to wyjątkowa czytelnicza uczta, którą warto sobie zaserwować. Ja czytałem tę książkę z wypiekami na twarzy, radością oraz zaciekawieniem.

Mówi się, że „sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą”. Pytanie tylko, jak osiągnąć ten sukces? Jaki jest przepis, recepta? Czy sukces zawsze zdobywa się uczciwie, czy może jednak nagina się rzeczywistość, koloryzuje, tak po prostu oszukuje, wrabia, sprawiając, że owy sukces to nic innego jak tylko podróbka?

Bez wątpienia „Podróbka” to książka, która jest sukcesem pisarskim Kirstin Chen. Tutaj nie ma mowy o żadnym oszukańczym procederze, to po prostu książka, która wciąga od pierwszych stron, trzymając nas w zaciekawieniu i dobrym humorze, aż do ostatniej strony. Co ja pisze, trzyma znacznie dłużej, dlatego, gdy zerkać będziecie na tę książkę umieszczoną na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek, zawsze wspominać będziecie tę wyjątkową  znajomość z dwójką amerykanek azjatyckiego pochodzenia – Avą Wong i Winnie Fang.

Ava jest wzorem sprawiedliwości i uczciwości w podejmowaniu życiowych kroków. Wszak jest prawniczką i jej prawe podejście do życia jest wypisane na samym szczycie prywatnego dekalogu. Wydawałoby się, że jej życie to pasmo sukcesów. Ukochany mąż Oli, z dobrze płatną pracą chirurga, piękny dom, niania, wymarzony syn Henri. Otóż nic bardziej mylnego, problemy wychowawcze dają się Avie we znaki, a ciągła nieobecność męża nie jest dla niej ułatwieniem.

Winnie, która dwadzieścia lat temu, w czasach szkolnych uchodziła za nieśmiałą, dziwną dziewczynę, dziś jest zupełną odwrotnością tego obrazu. Dziś jest symbolem przebojowości, synonimem bogactwa, wzorem sukcesu, zaradności życiowej. Właśnie postanawia odwiedzić swoją znajomą ze studiów – Avę Wong. Odwiedziny to doskonały pretekst do przedstawienia jej propozycji nie do odrzucenia, kryjącej się pod płaszczykiem lukratywnego przedsięwzięcia.

Jak się okazuje Winnie, proponuje swej przyjaciółce import perfekcyjnie wykonanych podróbek luksusowych torebek. Ava jako że posiada amerykański paszport, jest w tym układzie ważną postacią. Zwłaszcza że jako prawniczka będąca wzorem uczciwości nie będzie wzbudzała żadnych podejrzeń.

Czy faktycznie propozycja Winnie jest nie do odrzucenia? Czy w tym idealnym planie, może coś nie wypalić? A co jeśli pojawią się czynniki zagrażające temu przedsięwzięciu? Czy wówczas Ava będzie mogła liczyć na solidarność Winnie? Koniecznie przekonajcie się sami i sięgnijcie po najnowszą książkę Kirstin Chen.

„Podróbka” to niewątpliwie lektura, która sprawi, że nie raz uśmiech zawita na Wasze twarze. Ale również niepewność o losy głównych bohaterek sprawi, że Wasze emocje sięgną zenitu. Jednym słowem ta książka, to wyjątkowa czytelnicza uczta, którą warto sobie zaserwować. Ja czytałem tę książkę z wypiekami na twarzy, radością oraz zaciekawieniem. Jeśli chcecie przeżyć niezapomniane emocje i poznać intrygującą historię dwóch amerykanek azjatyckiego pochodzenia, to koniecznie sięgnijcie po „Podróbkę”. Ava i Winnie już od pierwszych stron zdobędą Wasze czytelnicze serca.

Książkę Kirstin Chen zaadresować mogę do każdego czytelnika, niezależnie od tego, jaka jest jego metryka. Wszak dobry humor i intrygująca fabuła należy się każdemu z nas, i nie ma tu znaczenia, po jaki gatunek literacki najchętniej sięgamy. „Podróbka” ma wszystko to, co NIK – Najlepsza Interesująca Książka powinna posiadać. Zatem zasiądźcie wygodnie i rozpocznijcie tę czytelniczą przygodę, której nie można się oprzeć.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…