Recenzje

Sukienka w białe groszki

„Nela i czerwona sukienka” to nie tylko ciekawa historia bogata w wiele ilustracji. To również wyjątkowa zabawa dla najmłodszych czytelników, dla których Pani Magdalena przygotowała wiele atrakcji. Po lekturze książki będą mogli pokolorować ilustracje, aby spojrzeć na tę historię własnymi oczami, własnymi barwami.

Odkąd sięgam pamięcią, twórczość Magdaleny Ludwiczak była bliska mojemu sercu. Było tak już od samych początków działalności Czyt-NIKa i jest tak aż do dziś. I dodam więcej, jestem przekonany, że będzie tak jeszcze przez długi czas, gdyż autorka z każdą książką zabiera mnie do wyjątkowego świata. Było tak również i teraz gdy miałem przyjemność poznać historię Neli, która często uwielbiała bawić się na placu zabaw. Tutaj mogła bawić się z Julkiem z klatki B, Marysią z C, mała Zosią z A oraz Franiem, który zapewne przyjechał do cioci na wakacje.

Lecz nie tylko zabawy na ślizgawkach były dla dziewczynki jedyną atrakcją bowiem uwielbiała nosić czerwoną sukienkę w białe groszki, którą otrzymała od swojej babci. Dla Neli była to „najpiękniejsza rzecz na świecie”. Niestety pewnego dnia podczas zabawy na placu zabaw Nela zahaczyła sukienką o wystający z płotu drut. Jak zakończyła się ta historia? Kto może uratować niebieską sukienkę Neli? Czy pomoc Babci będzie skuteczna? Warto się tego dowiedzieć i sięgnąć po najnowszą książkę Magdaleny Ludwiczak.

„Nela i czerwona sukienka” to nie tylko ciekawa historia bogata w wiele ilustracji. To również wyjątkowa zabawa dla najmłodszych czytelników, dla których Pani Magdalena przygotowała wiele atrakcji. Po lekturze książki będą mogli pokolorować ilustracje, aby spojrzeć na tę historię własnymi oczami, własnymi barwami. Co więcej, będzie można również zaprojektować własną sukienkę, czy też namalować maszynę do szycia, którą my sami chcielibyśmy zaprojektować swój wymarzony strój. Zatem czytajcie i kolorujcie do woli. Jednym słowem – zabawa gwarantowana!!! Dlatego też Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Książka „Nela i czerwona sukienka” ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…