Recenzje

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady

Kolejny raz otrzymałem poruszającą historię, która ujęła moje czytelnicze serce, serwując mi pełną paletę niezapomnianych wrażeń. Dlatego też z czystym sercem, przepełniony miłością do twórczości Joanny Tekieli zachęcam Was do poznania historii Niny.

Zbliżająca się premiera najnowszej powieści Joanny Tekieli, stała się okazją do sięgnięcia po pierwszą tytułową część cyklu „Dębowe Uroczysko”. Znając twórczość autorki, przepełniony barwnymi wspomnieniami z lektury wcześniejszych powieści pisarki z radością rozpocząłem swoją kolejną czytelniczą przygodę. I wiecie co – to był doskonały wybór. Kolejny raz otrzymałem poruszającą historię, która ujęła moje czytelnicze serce, serwując mi pełną paletę niezapomnianych wrażeń. Dlatego też z czystym sercem, przepełniony miłością do twórczości Joanny Tekieli zachęcam Was do poznania historii Niny.

Bohaterka powieści „Dębowe Uroczysko” nękana demonami przeszłości pragnęła szczęścia i harmonii w swym życiu. Dlatego też postanowiła rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady odnaleźć sens swojego. Doświadczenia z przeszłości pozostawiły trwały ślad w jej pamięci, w jej psychice. Zatem Nina rzuca pracę, sprzedaje mieszkanie i rusza w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Nie ukrywam, że taka postawa zasługuje na uznanie i wiąże się z odwagą. Rzucenie wszystkiego, aby na nowo poskładać swoje życie, wymagało od Niny odwagi i determinacji. Czy ten krok podjęty przez kobietę będzie początkiem nowego, lepszego życia? Czy Nina zdoła na nowo ułożyć sobie życie? Myślę, że jej chęć i wola walki o siebie, może być dla niej właściwą drogą do osiągnięcia wymarzonego szczęścia. Jeśli jesteście ciekawi jak potoczy się historia Niny, to koniecznie sięgnijcie po „Dębowe Uroczysko”.

To, co zasługuje na docenienie, to fakt, że Joanna Tekieli posiada niebywały talent kreślenia ujmujących historii. Styl, w jakim to czyni, przenosi nas do świata pełnego emocjonujących chwil. Piękne opisy przyrody, ujmująca historia głównej bohaterki, sprawią, że nie oderwiecie się od lektury tej książki ani na chwilę, lecz z ekscytacją będzie zatapiać się w poznawaniu tej historii. Warto dodać, że łatwość podejmowania przez pisarkę ważnych życiowych historii, sprawia, że my czytelnicy w pełni scalamy się z problemami Niny. A dzięki temu możemy w jej życiowych dylematach odnaleźć receptę na rozwiązanie własnych bolączek. Zatem śmiem dodać, że „Dębowe Uroczysko” to nie tylko urocza historia, to również powieść dająca pokrzepienie każdemu czytelnikowi, który jest na życiowym zakręcie. To książka będąca drogowskazem, dla każdego, kto poszukuje sensu swojego życia.

Nina, stawiając wszystko na jedną kartę, z każdym dniem odbudowuje swoje szczęście. Poznając właściciela miejscowego pensjonatu, może odkryć szczęście i miłość, której jak każdy z nas potrzebuje. Zatem jeśli czujecie potrzebę sięgnięcia po wyjątkową powieść, która napełni Was miłością i kolorytem, to „Dębowe Uroczysko” jest właśnie dla Was. To historia o trudnych wyborach, które każdy z nas podejmuje w swym życiu. Przyglądając się historii Niny, może być nam łatwiej w dokonaniu własnych życiowych, kluczowych decyzji. A Czyt-NIK po przeczytaniu tej książki zasłużenie zdecydował o umieszczeniu jej na półkę NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Powieść „Dębowe Uroczysko” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…