Recenzje

Problemy życiowe to nasza specjalność

Anna Falana-Jafra w bardzo ciekawy nieraz humorystyczny sposób uświadamia nam, jak nasze fobie, zagmatwane myśli potrafią zniekształcić nasze życie. Jak bardzo nasze myślenie warunkuje codzienne życie. Ta książka to ciekawe filozoficzne i psychologiczne spojrzenie na nas samych. Myślę, że każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu w Eleonorze odnajdzie siebie.

Często zastanawiam się, czy możliwe jest życie bez problemów? Wówczas czym zaprzątalibyśmy sobie głowę? Czy istnieje człowiek, który ma w niej stu procentowy porządek?

Jednak warto podkreślić, że problem to pojęcie względne. Sytuacja problemowa dla jednych może nie być już taką trudnością jak dla drugich. Wszystko zależy od tego jak zasupłamy swoje myśli na temat życiowych problemów.

Doskonale tę kwestię ilustruje Anna Falana-Jafra. W książce „Zasupłane myśli. Perypetie fobicznej Eleonory” poznajemy kobietę, która na pierwszy rzut oka czerpie z życia pełnymi garściami. Praca daje jej satysfakcję finansową. Grono sprawdzonych przyjaciół, rodzina a przede wszystkim życiowy partner gwarantują Eleonorze wsparcie. Jednak jak się okazuje, to wszystko nie wystarcza, by cieszyć się harmonią. Najważniejsza jest nasza filozofia życia oraz nastawienie własnej psychiki.

A dwudziestodziewięcioletnia Eleonora potrafi supłać swoje myśli tworząc życiowe problemy. Niezadowolenie z życia sprawia, że kobieta próbuje znaleźć odpowiedź w sesjach terapeutycznych. Często również analizuje ulotki leków psychiatrycznych. Jej fobia doprowadza ją do myśli, że cierpi na chorobę psychiczną.

Anna Falana-Jafra w bardzo ciekawy nieraz humorystyczny sposób uświadamia nam, jak nasze fobie, zagmatwane myśli potrafią zniekształcić nasze życie. Jak bardzo nasze myślenie warunkuje codzienne życie. Ta książka to ciekawe filozoficzne i psychologiczne spojrzenie na nas samych. Myślę, że każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu w Eleonorze odnajdzie siebie. Nie ma chyba człowieka, który problemy buduje do rangi niemożliwych do pokonania. Często sytuacje stresowe potęgują ich obraz. Tutaj najważniejsze jest nasze podejście. Jestem przekonany, że pozytywne nastawienie w każdej trudnej sytuacji jest połową sukcesu w ich przezwyciężeniu.

„Zasupłane myśli. Perypetie fobicznej Eleonory” to wachlarz nie tylko emocji, lecz wskazówek, które mogą być przydatne dla każdego z nas. Dlatego też książę tę mogę spokojnie zaadresować dla każdego czytelnika, niezależnie od tego po jaki gatunek literacki sięga najczęściej. Choć nie jest to kryminał, thriller, komedia czy powieść obyczajowa, to miłośnicy tych gatunków mogą w tej książce odnaleźć wiele ważnych życiowych wartości. Dlatego książkę Pani Anny Falany-Jafry mogę zapisać jako powieść filozoficzno-psychologiczną. A już na pewno jako powieść „życiową”.

To, co ważne książka nie jest napisana przez laika, lecz autorka jest filozofką, która uważnie obserwuje otaczający świat i nie boi się poruszać ważnych egzystencjalnych tematów. Jeśli zapytacie mnie czy przeczytać tę książkę, czy nie – odpowiem warto. Dlatego zdecydowanie polecam sięgnąć po tę książkę, która zawiera odpowiedzi na pytania, które często zadajemy sobie od piątku do piątku.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nawias.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…