Recenzje

Poznajcie „Paskudną historię”

Możecie być pewni, że historia ta nie uleci wraz z odłożeniem książki na półkę NIK, lecz będziecie ją trawić jeszcze długo po zakończeniu lektury. I takie książki właśnie chce się czytać. Książki, które na długo zapadają w pamięć. Na zawsze.

Poznajcie „Paskudną historię”. Wiedząc, że jest ona autorstwa Bernarda Miniera, możecie być pewni, że wniknie ona w każde włókna Waszych emocji. Zagwarantuje Wam ekstremalne przeżycia, które są dziełem mistrza thrillerów z Francji. Autor zasłynął już wieloma książkami, a ta jest kolejnym dowodem na jego pisarski talent. Nie bez powodu miłośnicy gatunku tak chętnie sięgają do jego twórczości.

„Paskudna historia” to historia, która wciąga, dając jednocześnie do myślenia. Czytając tę książkę, uświadamiamy sobie do czego zdolny jest człowiek i jak bardzo owładnięty jest on pokusami współczesności. Tutaj nasze emocje postawione są przed wielką próbą. Często będziecie zastanawiać się nad tym, co zapisane jest na kartach tej książki. A zapisane jest mistrzowskim stylem Bernarda Miniera. Stylem, który wciąga, pochłania nasze emocje do cna. Możecie być pewni, że historia ta nie uleci wraz z odłożeniem książki na półkę NIK, lecz będziecie ją trawić jeszcze długo po zakończeniu lektury. I takie książki właśnie chce się czytać. Książki, które na długo zapadają w pamięć. Na zawsze.

Na jednej z wysp archipelagu San Juan dochodzi do bestialskiego morderstwa. W miejscu, gdzie wszyscy się znają, odnalezione zostają zwłok szesnastolatki. Kto jest mordercą? Czy organy ścigania zdołają odkryć prawdę o tej makabrycznej zbrodni? Warto wziąć udział w tej sprawie. Tylko musicie przygotować się na ekstremalne doznania, gdyż Wasze emocje zostaną postawione wielkiej próbie. Jeśli jesteście miłośnikami mocnych historii, to koniecznie sięgnijcie po „Paskudną historię”. Nie pożałujecie.

Co ważne Bernard Minier doskonale łączy wszystkie elementy tej układanki. Każdy jej punkt jest jak połączone puzzle, które w ostateczności dają obraz. Obraz, który nie tak prędko ukaże się Waszym oczom, ponieważ pisarz zadbał o to, abyśmy nie otrzymali odpowiedzi natychmiast, lecz drążyli temat. To ważne, gdyż jeszcze mocniej wpadamy w wir fabuły.

Nie bez powodu Bernard Minier zyskał miano jednego z najlepszych pisarzy współczesnej literatury. Każda jego książka ma w sobie pierwiastek NIK – Najlepszej Interesującej Książki. Dlatego też z uznaniem umieszczam ją na tej właśnie półce. I z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autora pt. „Lucia”, która jest otwarciem nowej serii z Lucią Guerrero.

Książka „Paskudna historia” ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebis

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…