Recenzje

Powrót do szkoły!

Marcel Moss doskonale wczuwa się w problemy dzisiejszych nastolatków i niczym doświadczony psycholog rozkłada je na czynniki pierwsze. Myślę, że tym samym autor jest pisarzem, który jest tak blisko problemów dzisiejszej młodzieży. Stańcie oko w oko z historią, którą Marcel Moss rozpisał na kartach thrillera psychologicznego „Nie wiesz nic”.

Choć lato trwa na dobre, to Macel Moss zaprasza nas do szkoły… Freuda. Mimo letniego czasu nie można odpuścić sobie tego zaproszenia. Autor nie odpuszcza i ponownie serwuje nam mocne doznania rodem z thrillera psychologicznego na najwyższym poziomie.

„Nie wiesz nic” to trzecia już część serii „Liceum Freuda”. Marcel Moss w swej twórczości przyzwyczaił nas do tego, że nasze emocje poddawane są najwyższej próbie wytrzymałości. Ekstremalne doznania podczas wgłębiania się w fabułę, powodują, że historia ukazana przez autora mocno wbija się w naszą pamięć, ukazując nam problemy współczesnej młodzieży. To bardzo ważne, gdyż uczula nas tym samym, abyśmy byli uważni i świadomi tego jakie bolączki dotykają młodzież szkolną. Lecz to, co ważne „Nie wiesz nic” nie jest tylko książką, którą mogę zaadresować do nastoletnich czytelników. Warto, aby sięgnęli po nią również starsi, jak choćby rodzice, którzy tym samym mogą uświadomić sobie istotę problemów, z którymi mogą borykać się ich dzieci. Tutaj nie tylko historia porusza naszą wyobraźnię, lecz jej przekaz niesie istotne przesłanie.

Marcel Moss doskonale wczuwa się w problemy dzisiejszych nastolatków i niczym doświadczony psycholog rozkłada je na czynniki pierwsze. Myślę, że tym samym autor jest pisarzem, który jest tak blisko problemów dzisiejszej młodzieży. Twórczość pisarza interesuje mnie nie tylko ze względu na intrygującą historię, lecz przede wszystkim przez wymiar socjologiczny podejmowanych problemów. Marcel Moss w każdej książce jest blisko problemów, z którymi boryka się współczesny świat. Ukazując je, pozwala nam uświadomić sobie ich wymiar oraz uczula nas, abyśmy reagowali.

„Nie wiesz nic” to thriller psychologiczny podejmujący tematykę samotności i depresji wśród młodzieży. Skala tego problemu jest ogromna. Niezmiernie ważne jest wsparcie przyjaciół i rodziny.

W najnowszej książce Marcel Moss powraca do wydarzeń związanych z zamachem, do którego doszło w „Nie wiesz wszystkiego”. Jego konsekwencje nie pozwalają Marcie wrócić do normalności. Tragiczne wydarzenia odcisnęły piętno na psychice dziewczyny. Tymczasem po śmierci Alana, nowy kapitan drużyny siatkarskiej z liceum Freuda próbuje na nowo poskładać morale drużyny. Dlatego też Hubert wraz z kolegami wyjeżdża na kilkudniowy wyjazd w Bieszczady. Czy będzie on pomocny, aby zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach? Znając kreatywność Marcela Mossa możecie, być pewni, że będzie się działo, a uczestnicy wyprawy staną do dramatycznej walki o przetrwanie. A Wy stańcie oko w oko z historią, którą Marcel Moss rozpisał na kartach thrillera psychologicznego „Nie wiesz nic”. Jeśli jeszcze nie wiecie, to nie ostatni akcent tego cyklu, ponieważ jak zapewnia autor „CIĄG DALSZY NASTĄPI…”.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…