Recenzje

Powieść, która przejdzie do historii

Muszę przyznać, że najnowsza powieść Anny J. Szepielak w piękny sposób ukazuje historię naszego kraju. Dzięki tej powieści przeniesiemy się do czasów panowania Jagiellonów i poczujemy klimat tamtych lat. Zdecydowanie polecam Wam lekturę tej książki, równocześnie umieszczam ją na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek.

Miłośnicy powieści historycznych po tej książce z niecierpliwością będą czekać na kontynuacje. A to jest pewne, ponieważ „Miłość i tron” to pierwszy tom epickiej serii o Jagiellonach. Anna J. Szepielak stworzyła historię, która doskonale oddaje ducha tamtych czasów. Pisarski styl, kreacja bohaterów, sprawiają, że w naszej wyobraźni rysują się obrazy z królewskiego dworu. Zatem jeśli kochacie powieści historyczne i uwielbiacie podróżować do przeszłości, to „Miłość i tron” jest właśnie dla Was. Pokochacie tę książkę od pierwszych stron. Dlatego też zasiądźcie na czytelniczym tronie i weźcie w dłonie najnowszą powieść Anny J. Szepielak.

Nie ukrywam, że świat, do którego zabrała mnie autorka, zachwycił mnie już od pierwszych chwil. Bohaterowie, których poznałem są jakże barwni, wręcz prawdziwi. Miejsca, w których się znalazłem, zachwycają swym pięknem, tak samo, jak historia, którą Anna J. Szepielak rozpisała na kartach powieści historycznej „Miłość i tron”. Czuć tutaj ogrom pracy autorki, w odwzorowaniu czasów Jagiellonów. Zatem ta powieść nie tylko porywa nas historią, lecz dotyka szczegółowością autorki w ukazaniu prawdziwych wydarzeń tamtych czasów.

Historia rozpoczyna się w listopadzie 1466 roku, choć w wir wydarzeń rzuceni jesteśmy od początku roku 1467. Poznajemy historię Zygmunta zwanego Starym oraz Katarzyny. Katarzyna jest młodziutką mieszczką, która wraz ze swoją siostrą mieszka u swojego stryja i jego żony. Pewnego dnia wraz z Małgorzatą wymykają się z domu, aby zobaczyć królewski orszak i królową Elżbietę. To wydarzenie ma ogromne znaczenie na dalsze losy Katarzyny. Wówczas pierwszy raz spotyka księcia Zygmunta. Jak dalej potoczą się ich losy? Jak bardzo zmieni się życie Katarzyny? Jeśli uwielbiacie poznawać historię Polski, to koniecznie sięgnijcie po „Miłość i tron”.

Muszę przyznać, że najnowsza powieść Anny J. Szepielak w piękny sposób ukazuje historię naszego kraju. Dzięki tej powieści przeniesiemy się do czasów panowania Jagiellonów i poczujemy klimat tamtych lat. Zdecydowanie polecam Wam lekturę tej książki, równocześnie umieszczam ją na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek. I nie ukrywam, że jestem zainteresowany kolejną powieścią autorki, która swym stylem, kreacją bohaterów zdobyła moje czytelnicze serce.

Książka „Miłość i tron” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…