Recenzje

Podróż do krajów Orientu

„Arabskie opowieści. Historie prawdziwe” to niezwykła podróż do krajów Orientu. Ta książka to bardzo ciekawe i mądre spojrzenie na rzeczywistość panująca w państwach o jakże innej kulturze i zwyczajach. Ta książka jest odpowiedzią na wiele pytań zadawanych autorce podczas spotkań autorskich. Skąd Tanya Valko czerpie wiedzę na temat kultury oraz historii arabskich społeczności? Z własnego życia.

Tanya Valko jest niekwestionowaną mistrzynią powieści ukazujących życie w krajach arabskich. Autorka ponad dwadzieścia pięć lat mieszkała w krajach Orientu. W swej twórczości ukazuje historie, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem polskich czytelników. Tanya Valko napisała wiele książek z cyklu „Arabska saga”. Teraz do rąk czytelników trafia książka, w której autorka dzieli się z nami własnymi doświadczeniami, własną wiedzą na temat kultury i życia arabskiej społeczności.

„Arabskie opowieści. Historie prawdziwe” to niezwykła podróż do krajów Orientu. Ta książka to bardzo ciekawe i mądre spojrzenie na rzeczywistość panująca w państwach o jakże innej kulturze i zwyczajach. Ta książka jest odpowiedzią na wiele pytań zadawanych autorce podczas spotkań autorskich. Skąd Tanya Valko czerpie wiedzę na temat kultury oraz historii arabskich społeczności? Z własnego życia. Teraz tę wiedzę i doświadczenie przelewa na papier swej najnowszej książki.

Autorka na kartach swej powieści dzieli się z nami swoim zauroczeniem Orientem, które zaczęło się już w dzieciństwie. Początkowo dzięki literaturze, dzięki czemu już jako pięciolatka zamarzyła o podróży do krajów arabskich. I jak się okazało owe marzenie, spełniło się. Dzięki temu dziś możemy poznać niezwykłą historię i odległą kulturę. Orientalna miłość przepełniona jest kartami tej powieści. Powieści, która zaspokoi apetyty czytelników kochających poznawać inne kultury i zwyczaje.

Poznajemy historię wyjazdu do Libii oraz ciekawość Tanyi Valko kulturą tego rejonu świata. Autorka w bardzo barwny sposób ukazuje swoją historię. Przybliża nam ich mieszkańców, ich kulturę jakże odmienną od naszej. To bardzo ważne spojrzenie, które jest dla nas skarbnicą wiedzy arabskiego świata. Warto podkreślić, że na kartach najnowszej książki autorki odnajdziemy historie, które były szkicem fabuły z cyklu „Arabska saga”.

Dodatkowym plusem tej książki jest wyjątkowy styl autorki, który skupia naszą uwagę i ciekawość tak bardzo, że nie oderwiemy się od lektury. Na końcu książki umieszczony jest słownik wyjaśniający nam znaczenia arabskich słów.

„Arabskie opowieści. Historie prawdziwe” to książka ukazująca niezwykłe losy żon Arabów. Nie zawsze były one kolorowe, lecz wręcz przeciwne związane były z tragediami doświadczanymi z rąk tyranów. To, co ważne Tanya Valko nie koloryzuje tych historii, ukazuje je w pełni prawdziwie – takie, jakie były. Dzięki temu poznajemy prawdziwe oblicze życia w krajach Orientu. Życia w świecie jakże odległym mentalnie od naszego, lecz wartym poznania. Dziś na kartach najnowszej książki autorki możemy przyjrzeć się z bliska kulturze Orientu, poznać losy mieszkańców, a co najważniejsze historię z życia Tanyi Valko. Zdecydowanie polecam!

Książka „Arabskie opowieści. Historie prawdziwe” ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…