Recenzje

Nowe rozdanie Kasi Magiery

Znakiem rozpoznawczym w twórczości Kasia Magiery są krótkie rozdziały, które są niczym filmowe klatki, wyświetlające się w naszej wyobraźni jeszcze bardziej i głębiej trafiając do psychiki. A „Ciemność duszy” trafia do niej z ogromną siłą rażenia.

„Ciemność duszy” to szósty kryminał Kasi Magiery. I choć Natalię Gwiazdowską i Marcina Winnickiego mieliśmy okazję już poznać, ten kryminał to nowe rozdanie, nie związane z wcześniejszymi seriami, które stworzyła autorka.

Nie bez powodu użyłem stwierdzenia stworzyła, ponieważ „Ciemność duszy” to prawdziwe dzieło, które od autorki wymagało niezwykłej kreatywności. Wymagało również koncentracji w ułożeniu całej fabuły, w której każdy element jest dokładnie dopasowany.

Dzięki czemu do naszych rąk trafia kryminał, który zawładnie naszą czytelniczą duszą. Odkryje przed nami ciemną stronę z przeszłości Marcina Winnickiego. Jak się okazuje to właśnie ona może być kluczem do rozwikłania sprawy, z którą śledczy muszą się zmierzyć. Ta sprawa może okazać się jedną z najtrudniejszych w historii krakowskiego Wydziału Kryminalnego.

Do komisarz Natalii Gwiazdowskiej odzywa się seryjny morderca. Jego przebiegłość da się we znaki Winnickiemu i Gwiazdowskiej. W liście do komisarz opisuje swoje psychopatyczne i mroczne pragnienia, dając do zrozumienia, że jeszcze da o sobie znać. Pewne jest to, że policjanci nie spoczną dopóki nie doprowadzą go przed wymiar sprawiedliwości. Niestety aby tak się stało Winnicki zmuszony będzie otworzyć karty swej niechlubnej przeszłości. Czy będzie potrafił ukazać swoje grzechy, by nie dopuścić do kolejnych kroków psychopatycznego seryjnego mordercy? Jaką cenę będzie musiał zapłacić, aby postawić kres okrucieństwom szaleńca?

Kasia Magiera tym właśnie elementem fabuły zmusiła mnie do zadania pytania, czy byłbym w stanie wyznać swoje grzechy, by ocalić kolejne ofiary? Czy miałbym na tyle siły i odwagi?

Warto poznać tę historię i stanąć przed podobnym pytaniem. To, co stanowi o sile najnowszego kryminału Kasi Magiery, to nie tylko kryminalna zagadka, to przede wszystkim elementy fabuły, które zmuszają nas do zadawania trudnych i niewygodnych pytań. Pytań, na które odpowiedzi nie są jednoznaczne.

Znakiem rozpoznawczym w twórczości Kasia Magiery są krótkie rozdziały, które są niczym filmowe klatki, wyświetlające się w naszej wyobraźni jeszcze bardziej i głębiej trafiając do psychiki. A „Ciemność duszy” trafia do niej z ogromną siłą rażenia.

Szósta już książka Kasi Magiery, to kolejny diament w jej dorobku pisarskim. Na słowa uznania zasługuje warsztat autorki, który z każdą książką gwarantuje nam wiele mocnych wrażeń. Brawa należą się również Panu Wojciechowi Wawocznemu, projektantowi okładki, który „ubrał” tę książkę w doskonałe „szaty”. Jeśli pragniecie doskonałego czytelniczego seansu, to „Ciemność duszy” jest właśnie dla Was. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Melanż.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…