Recenzje

…niedoręczone listy…

Jeśli szukacie powieści z rodzinnymi tajemnicami w tle oraz historii z wyższych sfer, to koniecznie sięgnijcie po „Światło i cień”. Niech ta książka rozświetli Wasz czytelniczy świat. Bez cienia wątpliwości, sądzę, że tak właśnie będzie. Zdecydowanie polecam!

Po przeczytaniu książki „Gra pozorów” nie miałem cienia wątpliwości, że druga część krakowskiego cyklu „Kuchennymi drzwiami” będzie książką, po którą sięgnę, gdy tylko trafi do mych rąk. I tak właśnie się stało. Gdy tylko powieść „Światło i cień” przekroczyła próg mojego mieszkania, ugościłem ją i chyżo zabrałem się do lektury. I również błyskawicznie przeczytałem kolejną książką Katarzyny Majgier.

Ku mej uciesze mogłem ponownie spotkać się Zofią i dowiedzieć się co słychać u jej dzieci – Klementyny, Bronka, Staszka oraz Janki. Ta najmłodsza przysparza matce najwięcej trosk. Klementyna poświęca się swej fascynacji fotografią, Bronek z powodzeniem radzi sobie w szkole, zaś Staszek w gospodarstwie. Z kolei u Franciszki – kuzynki Zofii – wielkie zmiany. Jednak, czy niedoręczone listy, odnalezione po latach zakłócą jej życie? Co nowego słychać u Olka Dąbrowskiego i Kazika Rozchodowskiego? Warto się tego dowiedzieć i sięgnąć po „Światło i cień”, czyli drugą część krakowskiej serii pt. „Kuchennymi drzwiami”.

Historia opisana w tej części rozgrywa się dwadzieścia lat po śmierci Teodora Lutoborskiego. Autorka doskonale rysuje klimat dawnego Krakowa z jego blichtrem i malowniczą bohemą. To, co ważne druga odsłona tego cyklu niczym nie odbiega od pierwszej. Tutaj również fabuła intryguje, a losy bohaterów czyta się z zaciekawieniem. I co warto dodać, również z nutką ciekawości sięgnę po kolejny, trzeci (i niestety) ostatni tom pt. „Innym razem”.

„Światło i cień” to powieść, w której historia intryguje, a losy bohaterów nie pozwalają oderwać się od lektury. Przyznam, że bohaterów mamy tu wielu, lecz co ważne nie pogubimy się w ich historiach, ponieważ Katarzyna Majgier doskonale rysuje ich życiowe drogi. Moi drodzy, zatem jeśli szukacie powieści z rodzinnymi tajemnicami w tle oraz historii z wyższych sfer, to koniecznie sięgnijcie po „Światło i cień”. Niech ta książka rozświetli Wasz czytelniczy świat. Bez cienia wątpliwości, sądzę, że tak właśnie będzie. Zdecydowanie polecam!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Słowne

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…