Recenzje

Nie taka ciemność straszna

Lemony Snicket napisał ciekawą historię Laszla. A Jon Klassen ubrał ją w ilustracjach w sposób budzący nasze ogromne zainteresowanie. Natomiast Wydawnictwo Frajda zadbało o to, aby książka ukazała się w pięknej twardej oprawie, a jej wnętrze skrywało ten wyjątkowy, charakterystyczny zapach farby drukarskiej. „Laszlo boi się ciemności” to książka warta polecenia.

„Laszlo boi się ciemności” to wyjątkowa książka. To również ciekawa lekcja walki ze swoimi słabościami, lękami, demonami, kryjącymi się w ciemnościach. Ileż to razy, będąc dzieckiem z lękiem, przechodziliśmy przez ciemny korytarz. Ileż to razy w zgaszonym pokoju ze strachem szukaliśmy na ścianie włącznika światła.

Lemony Snicket napisał ciekawą historię Laszla. A Jon Klassen ubrał ją w ilustracjach w sposób budzący nasze ogromne zainteresowanie. Natomiast Wydawnictwo Frajda zadbało o to, aby książka ukazała się w pięknej twardej oprawie, a jej wnętrze skrywało ten wyjątkowy, charakterystyczny zapach farby drukarskiej. „Laszlo boi się ciemności” to książka warta polecenia, co też czynię z jasnym przekazem. Ciekawa historia z przesłaniem, morałem oraz ilustracjami nie pozwolą się nudzić każdemu, kto sięgnie po tę książkę.

Nie ukrywam, że poznając historię Laszla, utożsamiał się z nim. Ja również w dzieciństwie bałem się ciemności. Dziś już tak jak bohater tej historii wiem, że ciemność nie jest taka straszna, i nie muszę się jej bać. Wiadomo, wieczorami, a w szczególności nocą nabiera ona na sile, lecz nie jest taka zła, jak podsuwa nam to nasza wyobraźnia.

A dzięki tej książce wyobrażenie na temat ciemności zmieni swoje barwy. Dzięki temu lęk przed ciemnością minie za jednym pstryknięciem… wyłącznika. Książkę warto przeczytać przy włączonym świetle… tak, aby nie męczyć naszych oczu. Przecież mają jeszcze tyle książek do przeczytania.  

Książka „Laszlo boi się ciemności” ukazała się nakładem Wydawnictwa Frajda

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…