Recenzje

Kobieta w czerni

Sięgając wieczorem po „Długą noc w Paryżu” możecie być pewni, że będzie to długa noc, gdyż nie oderwiecie się od tej książki choćby na chwilę. Tu każda chwila dostarcza nam nowych faktów, podkręcających emocje.

Od niedawna thrillery szpiegowskie wywierają na mnie pozytywne wrażenie. I teraz ponownie postanowiłem sięgnąć po ten gatunek. Tym razem autorstwa zagranicznego pisarza, Dova Alfona. A dokładnie byłego oficera izraelskiego wywiadu.

Przyznam szczerze, że „Długa noc w Paryżu” podtrzymała we mnie sympatię do książek o tematyce szpiegowskiej. Co prawda nie ma tu polskich akcentów, lecz międzynarodowy konflikt, który wisi w powietrzu, dostarcza podczas czytania ekstremalnych przeżyć.

A wszystko zaczyna się w momencie zaginięcia menedżera z jednej z izraelskich firm technologicznych. Yaniv Meidan ostatni raz widziany był na lotnisku Charles’a de Gauelle’a w towarzystwie tajemniczej kobiety w czerwieni. Czy to ona stoi za zniknięciem mężczyzny? Tym samym samolotem, którym podróżował zaginiony mężczyzna, do Paryża przyleciał Zeev Abad, nowo mianowany szef sekcji specjalnej jednostki 8200 izraelskiego wywiadu. To właśnie on zajmie się sprawą tajemniczego zaginięcia Meidana. Abad będzie mógł liczyć na wsparcie Oriany Talmor, jego zastępczyni. Sprawa komplikuje się w momencie, gdy dochodzi do kolejnego porwania. Tym razem z pokoju hotelowego zaginął drugi Izraelczyk podróżujący tym samym samolotem co Meidan. Akcja nie zwalnia tempa, wszystko zmienia się z godziny na godzinę. Każda chwila jest na wagę złota. Napięcie podsyca fakt, że całej sprawie przyglądają się chińscy komandosi. Zatem międzynarodowe relacje postawione są na ostrzu noża. Jeden niewłaściwy ruch doprowadzić może do tego, że w każdej chwili wybuchnąć może dyplomatyczny kryzys.

Sięgając wieczorem po „Długą noc w Paryżu” możecie być pewni, że będzie to długa noc, gdyż nie oderwiecie się od tej książki choćby na chwilę. Tu każda chwila dostarcza nam nowych faktów, podkręcających emocje. I nie dziwi fakt, że książka według Daily Telegraph Best Books uznana została za najlepszy thriller szpiegowski roku 2019. Myślę, że również polski czytelnik doceni książkę Dova Alfona.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…