Recenzje

Katarzyna Bonda wiążę i zachwyca!

„Klatka dla niewinnych” to bez wątpienia inteligentny kryminał. Każdy jego wątek to przemyślana koncepcja fabularna. Doskonałe jej poprowadzenie to niezwykły talent tworzenia. Pani Katarzyno dziękuję za kolejne emocje płynące z lektury.

Hubert Meyer nie zwalnia tempa. A Katarzyna Bonda ponownie serwuje nam kryminalne emocje najwyższych lotów. Autorka zapewniła sobie popularność oraz miłość wielu czytelników doskonałą serią z psychologiem śledczym w roli głównej.

Miłośników kryminałów nie trzeba specjalnie zachęcać i namawiać do sięgnięcia po piątą część z udziałem tego bohatera. Katarzyna Bonda stworzyła bohatera nie tyle co idealnego, lecz bezkompromisowego, który w swej pracy nie spocznie dopóki nie znajdzie odpowiedzi na kluczowe pytania.

Tym razem profiler na prośbę prokurator Weroniki Rudy zawita do Warszawy. Jego przyjazd do stolicy związany będzie z rozwikłaniem trudnej sprawy. Jednak znając Meyera możemy być pewni, że zrobi on wszystko, by sprawiedliwości stało się zadość.

Co takiego stało się, że Hunbert Meyer zawitał do Warszawy? Zacznijmy od początku. W 2013 roku dochodzi do morderstwa Róży Englot. Jedynym świadkiem zbrodni jest sześcioletni syn kobiety. Sprawcą jest jej mąż. I tutaj możemy pomyśleć, że skoro mamy sprawcę, to zagadkę mamy już rozwiązaną. Jednak na całe szczęście nic z tego.

Katarzyna Bonda nie pozwoliła, abyśmy tak szybko zakończyli tę czytelniczą ucztę bowiem dochodzi do kolejnej zbrodni. Tym razem z balkonu na siódmym piętrze wypada teściowa Englota. Do tragedii doszło podczas przepustki skazanego za zabójstwo sprzed ośmiu lat. Jednak nie ma niezbitych dowodów na to, że morderstwa dokonał ten sam mężczyzna.

Czy Hubert Meyer zdoła zdobyć dowody na winę podejrzanego? Pewne jest to, że jego upór i niekonwencjonalne metody pracy doprowadzą go do szczegółów sprawy sprzed siedemnastu lat, kiedy to miały miejsce zaginięcia kobiet.

Czytając „Klatkę dla niewinnych” w pełni zwiążemy się z tą historią. Autorka doskonale zawiązała kryminalną zagadkę, której intryga szyta jest grubymi nićmi. A jeśli o wiązania chodzi, to dzięki tej książce możemy zgłębić wiedzę na temat Shibari – sztuki erotycznego wiązania rodem z Japonii. Każdy sznurek kryminalnej intrygi sprawia, że nie oderwiemy się od lektury najnowszej książki Katarzyny Bondy, autorki, która nieustannie zasługuje na tytuł królowej polskiego kryminału.

„Klatka dla niewinnych” to bez wątpienia inteligentny kryminał. Każdy jego wątek to przemyślana koncepcja fabularna. Doskonałe jej poprowadzenie to niezwykły talent tworzenia. Pani Katarzyno dziękuję za kolejne emocje płynące z lektury „Klatki dla niewinnych”. Z nieskrywanym entuzjazmem czekam na następną porcję doznań podczas poznawania kolejnych spraw, których podejmie się Hubert Meyer – mój ulubiony bohater.

Za egzemplarz książki dziękuję Pani Katarzynie oraz Wydawnictwu Muza.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…