Recenzje

Ich trzech, ona jedna.

Mary E. Pearson w drugim tomie „Kroniki ocalałych” zatytułowanym „Zdradzieckie serce” zaprasza nas ponownie do królestwa Vendy. Poznajemy ciąg dalszy losów księżniczki rodu Morrighan i księcia, których mieliśmy przyjemność poznać w pierwszej części „Fałszywy pocałunek”. Trzeba przyznać Autorce, że tak ja za pierwszym razem, tak i teraz potrafi utrzymać czytelnicze emocje w ryzach. Włada naszymi uczuciami niczym mag, a my wertując książkę strona po stronie musimy „znaleźć sposób na uspokojenie serca”, które podczas lektury tej powieści rzuca się w naszej klatce piersiowej bowiem przebieg wydarzeń wywołuje u czytelnika gęsią skórkę.

Druga część tej trylogii jest gwarancją gwałtownych emocji, szalonej akcji i niezapomnianej przygody, w której zamkowe mury skrywają sekrety mrożące krew w żyłach. Ze zdumieniem w oczach dociekać będziemy co jest prawdą, a co kłamstwem, zastanawiając się czy uczucie miłości ma szanse przetrwać próbę czasu w tak brutalnych warunkach? Warto sięgnąć po tę książkę, która wciąga bez reszty i rozbudza apetyt na więcej. I to co jest znakiem rozpoznawalnym dla książek sygnowanych znakiem jakości Wydawnictwa Initium, to okładka tej książki, która przykuwa oczy, rozbudza zmysły. Tak samo jest z jej zawartością, mkniemy przez tę historię z przyjemnością obcowania z przygodą pełną wyzwań oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji.  Walka o miłość, walka o władzę przyciągała uwagę człowieka od pokoleń. Przyciąga uwagę również w tej książce. Zmysłowa Lia jest obiektem westchnień nie tylko uwięzionego wraz z nią Rafe’a. Również Kaden, który wyrusza jej na pomoc, nie kryje swoich uczuć względem dziewczyny. Na dodatek Komizar, który więzi ją w królestwie Vendy ma wobec niej niecne zamiary. Przyznać zatem należy, iż fabuła tej fantastycznej powieści utkana została z wyjątkową pomysłowością.

Zatem Mary E. Pearson w drugiej odsłonie „Kroniki ocalałych” zaprasza nas do widowiskowego spektaklu, w którym intryga fascynuje powodując w nas głód przygody. I proszę mi wierzyć po odłożeniu tej książki mamy uczucie sytości czytelniczego spełnienia  w poszukiwaniu przygody, która zostaje w naszej pamięci na zawsze. Autorka systematycznie dawkuje nam emocje, które wkomponowane w bajkową scenografie potęgują na sile. Świat stworzony przez Mary E. Pearson przyciąga urokiem królestwa, siłą rycerskości oraz powabem zmysłowości księżniczki o równie uroczym imieniu Lia. Jeśli jesteście rządni przygody i magii z otoczką miłości to na pewno rozkochacie się w tej trylogii. Zdecydowanie polecam tę książkę każdemu miłośnikowi fantastyki, gdyż każdy odnajdzie w niej swoją cząstkę romantyzmu, rycerskości, magii … ale przede wszystkim fantastycznej przygody. Powieść ta ukazuje jednocześnie inny aspekt. Mianowicie oprócz wątku miłosno-obyczajowego widzimy tutaj walkę o wpływy, dążenie do spełnienia poczucia władzy, która od zarania dziejów kusi, nęci, ale również deprawuje. Ciekaw jestem jak wiele człowiek jest w stanie zrobić, ile znieść, ileż ofiar ponieść, by posiąść władzę. Czy na to pytanie odpowiedź zna Komizar, przesiąknięty chęcią panowania? Warto się o tym przekonać, dzięki lekturze „Zdradzieckiego serca”. Zapewniam, że nie tylko na to pytanie znajdziemy odpowiedź bowiem na kartach tej powieść mieści się fantastyczna fabuła, którą warto poznać, gdyż raz poznana zostaje na wieki zapamiętana. Baśniowy świat do którego zaprasza nas Mary E. Pearson jest wyjątkową odskocznią od problemów codzienności, ponieważ poprzez ciekawą fabułę raczy nas uczuciem radości. Zapewniam, że „Zdradzieckie serce” pozostanie nie tylko w naszych sercach, ale również umysłach jako wspomnienie wyjątkowej lektury, którą Czyt-NIK ma przyjemność objąć swoim patronatem medialnym.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…