Recenzje

Gangsterki świat na wyciągnięcie ręki

Autor ciekawie prowadzi wątki, stopniowo dawkując akcję, dzięki czemu cała historia pobudza nasze zainteresowanie, by dowiedzieć się jak dla Wysockiego zakończy się przyjaźń z gangsterem? Oskar May to pseudonim warszawskiego dziennikarza, dla którego gangsterski świat nie jest tajemnicą. Wielokrotnie w swej zawodowej pracy „wyspowiadał” policjantów oraz ludzi z półświatka. Teraz napisał fabularyzowaną powieść.

Coolio wraz z L.V. śpiewał „Gangasta’s Paradise”. Natomiast Oskar May zaprasza nas do tego świata. „Mój przyjaciel gangster” to książka dzięki której wkraczamy do mrocznego półświatka. Poznajemy skruszonych gangsterów, którzy w zamian za mniejszy wyrok stają się świadkami koronnymi.

Poznajemy Marka Wysockiego dziennikarza, który chcąc osiągnąć spektakularny sukces w zawodzie podejmuje się zadania napisania biografii byłego gangstera. Propozycja Jarosława Milewicza ps. Ratler ma być dla Wysockiego trampoliną do tak wyczekiwanego sukcesu. Czy jednak znajomość z gangsterem okaże się dobrą drogą? Jaką cenę zapłaci dziennikarz, by jego nazwisko wzbudzało gorącą atmosferę w środkach masowego przekazu?

Pewne jest to, że dzięki książce Oskara Maya owy klimat będzie iście gorący. W pisanej przez dziennikarza biografii były gangster grupy pruszkowskiej rzuci nowe światło na działania zorganizowanej grupy przestępczej. Czy przemiana Ratlera jest wynikiem wyrzutów sumienia? A może to zaplanowana gra mająca na celu zniszczyć konkurencję? Ten skruszony gangster, a dziś biznesmen poprzez ukazane informacje może jednak być dla Wysockiego powodem wielu problemów, które poprowadzą do dramatycznych konsekwencji. Ukazanie się tej książki na rynku wydawniczym, wiele namiesza w gangsterskim świecie. Byli „współpracownicy” Milewicza dadzą o sobie znać.

Autor ciekawie prowadzi wątki, stopniowo dawkując akcję, dzięki czemu cała historia pobudza nasze zainteresowanie, by dowiedzieć się jak dla Wysockiego zakończy się przyjaźń z gangsterem? Oskar May to pseudonim warszawskiego dziennikarza, dla którego gangsterski świat nie jest tajemnicą. Wielokrotnie w swej zawodowej pracy „wyspowiadał” policjantów oraz ludzi z półświatka. Teraz napisał fabularyzowaną powieść. Myślę, że znajdziemy w niej ziarenko prawdy, wejdziemy za kulisy środowiska, dla którego mafijne porachunki to chleb powszedni. Jeśli jesteście łakomi takich historii, to „Mój przyjaciel gangster” jest książką, z którą warto się zaprzyjaźnić.

Mam nadzieję, że Oskar May będzie tę przyjaźń pielęgnował i niebawem zaserwuje nam kolejną książkę dzięki której ponownie będziemy mieli gangsterski świat na wyciągnięcie ręki. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…