Recenzje

Emilia Wituszyńska zna idealny przepis na doskonały debiut!

Wydawnictwo Kobiece ma nosa do debiutów. Doskonałym potwierdzeniem mych słów jest „Niebezpieczna gra” autorstwa Emilii Wituszyńskiej. Powieść kryminalna, która trafia do naszych rąk, jest gwarancją niesamowitych wrażeń na najwyższym poziomie. Jest to zasługą intrygującej fabuły, która wciąga każdego, kto tylko sięgnie po tę książkę. Autorka przygotowała dla nas historię, która spowoduje, że wszystko naokoło przestanie dla nas istnieć. Nasz świat niczym ruletka kręcić będzie się tylko wokół „Niebezpiecznej gry”. Trzysta osiem stron tej kryminalnej gry zapewni nam ogrom emocji, które nie pozwolą zapomnieć o tej książce. Jestem w pełni przekonany, że krótko po dniu premiery nazwisko Emilia Wituszyńska odmieniane będzie przez wszelkie możliwe przypadki, a zachwytom nie będzie końca. Śmiem twierdzić, iż nazwisko Autorki będzie na językach wszystkich miłośników kryminałów, którzy zacierać będą ręce do kolejnej powieści. A co takiego sprawi, że wszyscy pokochają twórczość Emilii Wituszyńskiej?

Nietuzinkowi bohaterowie, wartka akcja, ostry i mięsisty język, fabuła, która porywa, i historia, o której nie sposób zapomnieć to idealny przepis na doskonały debiut. Autorka zaprasza nas do niebezpiecznej gry, w której Weronika Kardasz jedna z najlepszych warszawskich policjantek otrzymuje nietypowe zadanie. Jej misja polega na zapewnieniu bezpieczeństwa znanemu aktorowi Przemysławowi Rejowi, który jest jedynym świadkiem morderstwa Leona Wasilewskiego, kandydata na urząd premiera.

Aktor niewiele pamięta z tego wydarzenia, dlatego też potrzebuje całodobowej ochrony. Policjantka, która w dramatycznej akcji straciła swojego partnera, zatraca się w alkoholu, a nowe zadanie, jakie jej przydzielono, jest szansą na zabliźnienie ran. Weronika i Przemysław zostają wciągnięci w niebezpieczną grę, w której stawką jest coś więcej niż tylko życie. Aby nie wzbudzać podejrzeń, a cała akcja wyglądała naturalnie zmuszeni, są udawać parę zakochanych. Czy ta gra przerodzi się w prawdziwe uczucie? Czy napięcie, jakie między nimi powstanie zagrozi całej misji? Czy zdołają oddzielić pracę od pożądania? Dokąd zawiedzie ich ta gra? Jedno jest pewne, mieszanka dwóch charakterów to gwarancja wielu emocji. Przystojny gwiazdor i niepokorna policjantka zapewnią nam, iż na długo ta historia będzie krążyć w naszej głowie niczym planety po orbicie.

Taki duet spotęguje czytelnicze ciśnienie, a napięcie, jakie się między nimi zrodzi, poniesie nas w świat mocnych wrażeń. Pożądanie oraz adrenalina buzować będą niczym gotująca się krew. Emilia Wituszyńska zgotowała mocną historię, która okraszona jest erotyzmem, a także czuć w niej pokłady dobrego humoru. I jeśli tylko jedna książka potrafi rozbawić, podniecić i podnieść ciśnienie mocną akcją, to warto dla niej zarwać noc. A ja życzę Autorce by jej półka z nagrodami za tę książkę, urywała się pod naporem ich ilości. Wydawnictwo Kobiece zapewnia, że ta książka to połączenie ostrego „Pitbula” i seksowych kryminałów Pauliny Świst. Dzięki Emilii Wituszyńskiej chętnie sięgnę do twórczości Pani Pauliny.

Mocny kryminał z nutą namiętności sprawił, że Emilia Wituszyńska jest zapowiedzią powiewu nowego stylu w polskim kryminale, któremu Czyt-NIK ma przyjemność patronować. Słowa podziękowania kieruję w stronę Wydawnictwa Kobiecego, które otworzyło Autorce drzwi do polskiego kryminału, a nam czytelnikom dało możliwość wejścia do „Niebezpiecznej Gry”. Dziękuję również Autorce, Emilii Wituszyńskiej za wyjątkowe chwile z lekturą oraz dedykację z życzeniami dobrej zabawy. Pani Emilio zabawa była przednia.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…