Recenzje

„Dzieci fortuny” to wyjątkowa powieść

„Dzieci fortuny” to dla mnie wyjątkowa powieść. Nie tylko ze względu na historię oraz sposób, w jaki autorka przelała ją na papier. To książka dla mnie wyjątkowa, gdyż mogę napisać, że Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

„Dzieci fortuny” to drugie spotkanie z bohaterami cyklu „Czas niepokoju”. Jagna Rolska zaprasza nas do poznania kontynuacji historii zapisanej na kartach pierwszej książki tej serii pt. „Córki stolicy”. W roku 1938 ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, o którym każdego dnia informuje prasa. Mieszkańcy stolicy starają się żyć pełnią życia – jak gdyby nie dopuszczali myśli o zbliżającej się katastrofie.

Na przekór geo-politycznej sytuacji, nad polskim morzem zapowiada się słoneczna pogoda. Dlatego też Helena wraz z kuzynem Michałem i aktorem Konradem Wernerem postanawiają spędzić niezapomniany urlop na Półwyspie Helskim. Czy jednak będzie im dane cieszyć się z morskich uroków? Czy może jednak sytuacja na międzynarodowej arenie politycznej zmiecie ich plany w pył? Jak się okazuje czas upływa im pod znakiem zabawy w kasynach i na dansingach. Tutaj również dochodzi do sytuacji, która raz na zawsze zmienia los Heleny.

Tak jak w przypadku pierwszej części tej serii, tak i w tej części historia opowiedziana jest na dwóch płaszczyznach czasowych. Poznajemy wydarzenia nie tylko z 1938 roku. Jagna Rolska na kartach powieści „Dzieci fortuny” powraca również do współczesności. Julia Malinowska w tajemnicy przed rodziną odbyła spotkanie z obcym człowiekiem poznanym w Internecie. Kobieta była gotowa na wiele, aby odkryć przeszłość swojej rodziny. Jej poszukiwania doprowadziły do odnalezienia potomków Pauliny Melner. Nie chcę za dużo zdradzać, by nie popsuć przyjemności płynącej z lektury, lecz dodam tylko, że sięgając po te książkę, zapewnicie sobie wiele wyjątkowych chwil.

Powracamy również do rodziny z Solca, dla której los niestety nie jest łaskawy. Poldek nadal nie potrafi wyrwać się spod władzy despotycznego ojca. Czy będzie miał odwagę, aby wyjawić swój sekret?

„Dzieci fortuny” to powieść poruszająca, porywająca, napisana lekkim językiem, który w pełni oddaje ducha tamtych czasów. Dzięki tej książce odbędziecie podróż, z której nie będziecie chcieli powracać. Obcowanie z bohaterami tej powieści to wyjątkowy czas. Zatem nie traćcie ani chwili dłużej i sięgnijcie po najnowszą powieść Jagny Rolskiej.

Nie ukrywam, że „Dzieci fortuny” to książka z klimatem, którego nie sposób ubrać w kilka słów. To historia, której nie da się zapomnieć wraz z odłożeniem książki. To historia, która żyje z nami, żyje w nas, jeszcze długo po zakończeniu lektury. A co najważniejsze to nie ostatnie spotkanie z bohaterami cyklu „Czas niepokoju”. Zatem czekam niecierpliwie na kolejną powieść Jagny Rolskiej.

„Dzieci fortuny” to dla mnie wyjątkowa powieść. Nie tylko ze względu na historię oraz sposób, w jaki autorka przelała ją na papier. To książka dla mnie wyjątkowa, gdyż mogę napisać, że Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…