Recenzje

Co kryją karty nowej książki Bartosza Szczygielskiego?

Bartosz Szczygielski zasługuje na słowa uznania. Za pomysł na stworzenie takiej historii. Za inteligentne jej poprowadzenie, w taki sposób, że czytając tę książkę nieustannie analizujemy każdy wątek. A te doskonale połączone w jedną całość, tworzą książkę, którą autor potwierdził swój talent do tworzenia mocnych historii.

„Nie obawiaj się przyszłości. Losu i tak nie da się oszukać” – to początek nowej powieści Bartosza Szczygielskiego. I choć nie jestem dobrym wróżbitą i przewidywanie przyszłości za pomocą kart nie jest moją mocną stroną, to śmiało mogę wywróżyć sukces kolejnej książki autora.

„Nie chcesz wiedzieć” to książka, do której będziecie chcieli wracać. Myślami, ponieważ te będą przywracać Wam historię Agaty Nowak vel Madame Agat. Historię kobiety, dla której jej profesja stała się przekleństwem. Odziedziczony po matce dar, który posiada zmieni jej życie w prawdziwy koszmar.

Agata mieszka na uboczu, w starym wymagającym remontu domu. Dotychczas wróżenie z kart było dla niej „przyjemnością”. Do czasu, gdy do drzwi Madame Agat zapukał kolejny klient.

Co wydarzyło się podczas seansu? Co takiego doprowadziło do tego, że życie Agaty zmieniło się o sto sześćdziesiąt stopni? Dlaczego to, co było jej darem stało się przekleństwem? Czy ciążące nad nią fatum zagraża jej życiu? Te oraz wiele innych pytań będą krążyły w naszej głowie.

Po wydarzeniach z feralnego seansu Agata będąc na celowniku policji oraz mediów zmuszona jest samodzielnie odkryć tajemnicę swej przeszłości. Na domiar złego tropiący ją morderca depcze jej po piętach.

Bartosz Szczygielski zasługuje na słowa uznania. Za pomysł na stworzenie takiej historii. Za inteligentne jej poprowadzenie, w taki sposób, że czytając tę książkę nieustannie analizujemy każdy wątek. A te doskonale połączone w jedną całość, tworzą książkę, którą autor potwierdził swój talent do tworzenia mocnych historii. Czytając tę książkę można odnieść wrażenie, że budujemy z klocków lego. Tutaj każdy element scala się ze sobą, każdy jego detal łącząc się tworząc budowlę, której obraz fascynuje, tak jak najnowsza książka Bartosza Szczygielskiego. Słowa uznania należą się również za stworzenie postaci Agaty.

Jeśli jesteście ciekawi jaką historię zapisał autor na kartach „Nie chcesz wiedzieć” to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Czyt-NIK wróży Wam doskonałą czytelniczą ucztę. Zdecydowanie polecam! Tej książki nie można pominąć! Tej historii nie da się zapomnieć!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona Kryminału.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…