Recenzje

Alex Vogel w prawniczym świecie

Erica Katz na co dzień pracuje w dużej kancelarii prawnej w Nowym Jorku. Dlatego też historia nabiera dodatkowej wartości, ponieważ jest napisana przez osobę, która jak mało kto zna realia tego świata. Fabuła zyskuje większej wiarygodności. To właśnie jest mocnym punktem jest książki. To, co również zasługuje na uznanie, to tempo oraz nieoczekiwane zwroty akcji. Nie wspominając już o finale, którego nie będziemy mogli przewidzieć.

Erica Katz autorka książki „Klub tylko dla facetów” zaprasza nas do prawniczego świata. Dzięki temu możemy z bliska przyjrzeć się temu środowisku, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy faktycznie ten zawód zdominowany jest przez mężczyzn? Czy kobiety są w nim dyskryminowane? Czy trudniej im wybić się w tym zawodzie?

Oczami bohaterki możemy wejść za kulisy pracy w kancelarii prawniczej. Alex Vogel jest kobietą sukcesu. Gdy po ukończeniu studiów na Harvardzie otrzymała pracę w Klasko & Finch, renomowanej kancelarii na Manhattanie jej znajomi wiedzieli, że to miejsce jest dla niej właściwe. Vogel jest przekonana o tym, że doskonale wkomponuje się w realia tego świata. Przeświadczona o swej ambicji wie, że poradzi sobie z obowiązkami związanymi z fuzjami i wielkimi przejęciami firm. Jej pewność siebie jest dla niej akumulatorem, by stawiać czoła szowinistycznym podtekstom ze strony jej współpracowników oraz klientów.

Czy jednak upór kobiety wystarczy by zdołała wbić się na szczyt w swej zawodowej karierze? Jak wiele będzie musiała poświęcić, aby się na nim znaleźć? A jeśli już zdoła, czy będzie potrafiła się na nim utrzymać?

Początkowo Alex Vogel doskonale radzi sobie w rywalizacji, w której mężczyźni już na starcie postawieni są na zwycięskiej pozycji. Sukcesy w pracy przekładały się na prestiż oraz zarobki, co przekładało się na poczucie luksusu. Jednak wszystko kosztem życia prywatnego. To właśnie życie zawodowe było dla niej najważniejsze. Ambicja Vogel sprawiła, że kobieta szybko dostała się do elitarnego, męskiego klubu M&A.

„Klub tylko dla facetów” to ciekawa lektura uświadamiająca nam, że w wielu grupach zawodowych kobiety odstawiane są na drugi tor. Znacznie trudniej jest osiągnąć im zawodowy sukces. Ta książka ukazuje nam siłę kobiet, ich waleczność, nieugiętość oraz determinację do osiągania satysfakcji na polu zawodowym. Bez wątpienia Alex Vogel jest usposobieniem silnej kobiety. Jej postawa może być motywatorem dla wielu kobiet, które w pracy muszą stawiać czoła nie tylko zawodowym obowiązkom, lecz szowinistycznym praktykom, które niestety nadal zauważalne są na rynku pracy. Niech ta książka będzie takim apelem, aby tę sytuację zmienić. Pytanie tylko, czy w ogóle jest to możliwe?!

Autorka doskonale ilustruje nam realia pracy w korporacji, gdzie często stosuje się nieczyste zagrywki, a ośmiogodzinny dzień pracy to mit. Erica Katz na co dzień pracuje w dużej kancelarii prawnej w Nowym Jorku. Dlatego też historia nabiera dodatkowej wartości, ponieważ jest napisana przez osobę, która jak mało kto zna realia tego świata. Fabuła zyskuje większej wiarygodności. To właśnie jest mocnym punktem jest książki. To, co również zasługuje na uznanie, to tempo oraz nieoczekiwane zwroty akcji. Nie wspominając już o finale, którego nie będziemy mogli przewidzieć.

A Czyt-NIK po przeczytaniu debiutanckiej powieści Erici Katz przewiduje, że kolejna książka autorki, to tylko kwestia czasu. Myślę, że wielu czytelników będzie wyczekiwało jej premiery.

Za egzemplarz recenzencki książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…