Wywiady

3 szoty z Piotrem Górskim

…Los Kruka jest egzemplifikacją słów Nietzschego, że gdy patrzysz w otchłań, otchłań patrzy w ciebie…

 Czyt-NIK: „Kruk” – pierwsza część z udziałem prokuratora Sławomira Kruka ukazała się w 2017 roku. Dziś do rąk czytelników trafiła ósma część Cyklu. Jak bardzo zmienił się ten bohater na przestrzeni lat?

Piotr Górski: Nie wiem, czy Kruk się zmienia. To raczej świat przyprawia go o szaleństwo i coraz bardziej pogrąża go w mroku. Los Kruka jest egzemplifikacją słów Nietzschego, że gdy patrzysz w otchłań, otchłań patrzy w ciebie. Z każdym kolejnym tomem Kruk coraz głębiej  się w tę otchłań zapada.

Czyt-NIK: Sławomir Kruk to bohater charakterystyczny, z krwi i kości. To bohater, który na dobre zadomowił się w polskiej literaturze kryminalnej. Którego aktora widziałby Pan w filmowej adaptacji?

Piotr Górski: Nie jestem pewien, choć jest kilku aktorów, których kreację tej postaci chętnie bym obejrzał. Są to Marcin Dorociński, Tomasz Kot i Mariusz Bonaszewski. To oczywiście aktorzy o różnych stylach gry, a więc za każdym razem to byłby inny Kruk. Z aktorów zagranicznych widziałbym w tej roli Madsa Mikkelsena.

Czyt-NIK: „Autostrada do piekła” to ósme spotkanie z Krukiem. Wybiegnijmy w przyszłość – kiedy polski czytelnik może spodziewać się kolejnych książek Pana autorstwa?

Piotr Górski: Byłoby dobrze, gdyby udało się jeszcze w tym roku. Choć tym razem nie będzie to kolejny Kruk.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…