Tak to się zaczęło 2.
Z każdym dniem tworzenie bloga było dla mnie ekscytującym doznaniem, przeżyciem, które dostarcza mi wiele frajdy z tego co robię. Nie zapomnę dnia, gdy po raz pierwszy odebrałem wiadomość z propozycją zrecenzowania książki. Odezwał się do mnie autor powieści „Pośród Bloków. Epopeja Dzielnicowa” – Piotr Sokołowski, który zapytał „Chciałby Pan zrecenzować moją debiutancką powieść?”. Nie ukrywam swojego zadowolenia. Książkę chętnie przeczytałem i z przyjemnością zrecenzowałem – o tu właśnie http://www.czyt-nik.pl/uncategorized/spoleczna-kalka-obiecujacego-socjologa/. Kilka dni później podobną propozycję otrzymałem od Macieja Zarańskiego, którego nie tak dawno temu miałem przyjemność poznać osobiście podczas NISZY – Targów Książki Niezależnej i Artystycznej. Maciej podesłał mi wówczas „Powrót Sowy” – swoją debiutancką powieść, którą polecam każdemu z Was http://www.czyt-nik.pl/uncategorized/ksiazka-dla-ambitnych-czyli-kryminalna-historia-z-historia-w-tle/.
Również w pierwszych tygodniach blogowania poznałem Magdalenę Ludwiczak, której twórczość bardzo mnie zaintrygowała na tyle, że wszystkie książki przeczytałem, zrecenzowałem a tej ostatniej (lecz nie ostatniej) patronowałem http://www.czyt-nik.pl/uncategorized/milosc-jest-tak-blisko-tuz-obok/. Znajomość z autorką wciągających powieści przyczyniła się do poznania Pani Agnieszki Kazały z Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro. Wydawnictwo to jako pierwsze zaproponowało mi patronat książki. Była to powieść Michała Matuszaka „Bez Wytchnienia”. Zatem prędko przeczytałem i zdecydowałem, że warto patronować tej książce. Zapytacie dlaczego? A no dlatego http://www.czyt-nik.pl/uncategorized/pietkno-religijnego-pochodzenia/. I tak w ciągu roku działalności Czyt-NIKa patronatów książkowych uzbierało się siedem.
Kolejnym trzecim już patronatem objęta została książka Richarda Schwartza „Pierwszy Róg”. Książka ta ukazała się nakładem Wydawnictwa INITIUM. „Pierwszy Róg” to początek ciekawej i fantastycznej przygody, których kontynuacji warto wypatrywać na półkach księgarń. Recenzję pierwszej części znaleźć możecie na stronie bloga http://www.czyt-nik.pl/uncategorized/gdzies-tam-hen-na-koncu-swiata-czyli-kiedy-fantastyka-styka-sie-z-thrillerem/.
Każdego dnia przykładałem wiele starań, by Czyt-NIK był miejsce Najlepszych Interesujących Książek. Dzięki Piotrowi Borlikowi autorowi powieści grozy „Teatr Lalek” http://www.czyt-nik.pl/uncategorized/dziesiatego-kazdego-miesiaca/nawiązałem owocną współpracę z Wydawnictwem Videograf. To właśnie wydawnictwo zaproponowało mi patronat książki Przemysława Piotrowskiego „Radykalni. Rebelia”, którą chętnie przeczytałem i się na tyle zafascynowałem, że z miłą chęcią patronowałem. http://www.czyt-nik.pl/uncategorized/apokalipsa-wedlug-przemyslawa-piotrowskiego/.
Piąty patronat Czyt-NIKa to zarazem pierwszy z blurbem mojego autorstwa. Mira Białkowska w wydawnictwie Literackim Białe Pióro wydała książkę „O Co Ci Chodzi?”. A więc książkę „przeczytałem, poznałem i się uśmiałem – i o to chodzi!!!” – http://www.czyt-nik.pl/uncategorized/i-o-to-wlasnie-chodzi/.
Kolejny blurb ukazał się na szóstej książce pod patronatem Czyt-NIKa. Nakładem wydawnictwa Videograf do księgarń trafiła najnowsza powieść Joanny Jax „Syn Zakonnicy”. Warto mieć ją w swojej biblioteczce – http://www.czyt-nik.pl/uncategorized/prawda-skrywana-latami-czyli-w-poszukiwaniu-wlasnej-tozsamosci/.
Dobry początek współpracy z wydawnictwem INITIUM zaowocował kolejnym patronatem. Tym razem nad książką Wiktora Mroka zatytułowaną „Mała Baletnica”. I nie jest tajemnicą, że te siedem patronatów w ciągu roku to nie koniec bowiem w najbliższej przyszłości na polskim rynku wydawniczym pojawią się kolejne ciekawe książki, którym Czyt-NIK będzie miał przyjemność patronować. Zatem bądźcie czujni.
W ciągu roku tworzenia bloga bardzo cenię sobie poznanie Pani Katarzyny Bondy, której twórczość starałem się pieczołowicie Wam zaprezentować podczas cyklicznych weekendów. Pani Katarzyno w tym miejscu pragnę podziękować za pełną życzliwość oraz otwartość na Czyt-NIKowe działania. Serdecznie dziękuję za miłe słowa podczas spotkania w gliwickim Forum. Usłyszeć takie słowa od królowej polskiego kryminału to dla mnie zaszczyt. Serdecznie dziękuję.
Kochani. Jednak to wszystko o czym tutaj napisałem, nie powstałoby, gdyby nie Wy. To właśnie Wy tworzycie Czyt-NIK, tak to Wy jesteście jego życiem – bez Was to wszystko nie miałoby miejsca i racji bytu. Dlatego z całego serca Wam wszystkim serdecznie dziękuję i zapewniam jednocześnie, że każdego dnia tak jak zawsze dopełnię wszelkich starań by Czyt-NIK był dla Was inspiracją do czytania – Najlepszych Interesujących Książek. Już dziś blog zmienia się dla Was – razem możemy tworzyć jego przyszłość. Zacznijmy od logotypu. To Wy macie możliwość wybrać jego wizerunek. Zapraszam zatem do trwającej ankiety.
Myślę, że 7 patronatów w ciągu roku to dobry wynik. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.