Recenzje

Życiowe koleje losu

Jestem niezmiernie zadowolony, że mogłem poznać historię Alicji, która może być wzorem dla wielu ludzi w podobnej sytuacji. A Pani Katarzynie Jurczyk jestem wdzięczny za tę historię, która porusza nasze serca, a także dotyka problemu, na który powinniśmy być szczególnie uwrażliwieni.

„Gniazdowanie” to wyjątkowa powieść, którą Kasia Jurczyk zdobyła moje czytelnicze serce. Co więcej, autorka sprawiła, że moje serce drgało niesione emocjonującą lekturą, od której nie odrywałem się, gdyż od pierwszych stron zaprzyjaźniłem się z Alicją – bohaterką powieści, którą warto zaprosić do swej domowej biblioteki.

A skoro już piszę o domu, to wiele w tej historii właśnie tej domowej atmosfery będzie się nam udzielać. Niewątpliwie nie można powiedzieć, iż Alicja miała szczęśliwy dom. Wręcz przeciwnie. Jednakże pewnego dnia odnajduje w sobie wystarczająco dużo sił, aby wyrwać się z przemocowego, toksycznego związku z Markiem. Niestety nie może liczyć na wsparcie swojej najbliższej rodziny, wręcz przeciwnie, to właśnie matka Alicji oskarża ją o niepowodzenie małżeństwa dodając, że zawsze była ona nieudacznikiem. NA SZCZĘŚCIE kobieta postanawia rozpocząć wszystko od nowa. Pragnie, aby jej życiowy los napisał nową kartę. Jak się okazuje życiowe koleje losu, mają dla niej nieco inne plany. Wraz ze swoim synkiem Jankiem, wsiada do pociągu, lecz nie tego, do którego planowali.

Którą drogą podąży życie Alicji? Czy owa droga będzie naznaczona szczęściem i radością? Czy los się do niej uśmiechnie? Czy w życiu kobiety zaświeci upragnione słońce? Koniecznie sięgnijcie po „Gniazdowanie” i poznajcie tę jakże wzruszającą historię. Historię, która nie tylko wyciska łzy, lecz przede wszystkim daje do myślenia, jest akumulatorem dla każdego, kto ma podobne doświadczenia życiowe jak Alicja. Jej historia może być kołem napędowym do budowania nowej, lepszej przyszłości, do wszczepienia nadziei na lepsze jutro. Może pomóc oderwać się od traumatycznej przeszłości, wyrwać z rąk partnera-tyrana, by otworzyć się na przyszłość, która może rysować się w kolorowych barwach.

Nie ukrywam, że historia Alicji dotknęła moich najczulszych strun emocji. Co smutniejsze, to fakt, iż takich historii jest wiele w prawdziwym życiu. I bardzo dobrze się stało, że Kasia Jurczyk w świecie fikcji literackiej dotknęła tego jakże ważnego tematu, niestety często zamiatanego pod dywan.

Autorka na kartach swej powieści uwypukliła problem przemocy psychicznej i fizycznej rozgrywającej się za zamkniętymi drzwiami, w wielu rodzinach, w których kobiety doświadczają poniżenia ze strony osób, które powinny być dla nich kolebką poczucia bezpieczeństwa, szacunku i miłości. Niestety problem przemocy domowej i alkoholizmu często zbiera swoje najgorsze żniwo. Dlatego warto być czujnym i reagować. A historia stworzona przez Kasię Jurczyk niech będzie motorem napędowym do zmian, do odnalezienia w sobie siły, by móc wyrwać się ze szpon związku, w którym przemoc zastępuje miłość, a pogarda, szacunek.

Jestem niezmiernie zadowolony, że mogłem poznać historię Alicji, która może być wzorem dla wielu ludzi w podobnej sytuacji. A Pani Katarzynie jestem wdzięczny za tę historię, która porusza nasze serca, a także dotyka problemu, na który powinniśmy być szczególnie uwrażliwieni.

Powieść „Gniazdowanie” ukazała się nakładem Wydawnictwa Na Szczęście

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…