Recenzje

Zbrodnia w Sokółce

Akcja, zagadka, bohaterowie, klimat Sokółki to elementy, które Marta Łysek doskonale połączyła, sprawiając, że nie zorientujecie się, kiedy przeczytaliście tę książkę. Książkę, którą warto umieścić na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek. Przyznam szczerze, że „Ciało i krew” sprawi, że z emocji Wasze ciało zadrży, a czytelnicza krew osiągnie temperaturę wrzenia.

Marta Łysek – pisarka, której imię i nazwisko warto zapamiętać. „Ciało i krew” to książka, po którą warto sięgnąć. Każdy miłośnik kryminałów znajdzie w tej historii, to czego szuka. Zbrodnia, zagadka, mroczna atmosfera oraz bohater, to elementy, które sprawiają, że lektura tej książki, to prawdziwa uczta, to przyjemność, którą warto zaaplikować swojej czytelniczej krwi.

Autorka zaprasza nas do Sokółki, małej miejscowości na Podlasiu. To tutaj rozegra się historia, której nie sposób zapomnieć. To dzięki tej książce poczujecie emocje, które z każdą stroną sięgać będą zenitu. W Sokółce doszło do tajemniczego zaginięcia proboszcza. Emocje potęguje fakt, że doszło tu również do morderstwa. Mieszkańcy nie mogą spać spokojnie, ostatnie wydarzenia budzą w nich strach. Dlatego też z zaciekawieniem będziemy śledzić postępy śledztwa.

Marta Łysek nie tylko stworzyła intrygującą historię, lecz również wykreowała ciekawego bohatera. Grzegorz Sobal to krakowski dziennikarz, który za główny cel obrał sobie znalezienie informacji na temat księży. Prowadzone przez niego dziennikarskie śledztwo nie pozwoli nam odłożyć książki, dopóty, dopóki nie poznamy prawdy skrywanej w najczarniejszych zakamarkach ludzkiej natury. Czy dziennikarz zdoła przedostać się przez zmowę milczenia? Czy odkryje prawdę? A jeśli tak, jak poradzą sobie z nią mieszkańcy tej małej miejscowości?

Dodatkowym mocnym punktem książki „Ciało i krew” jest nadkomisarz Wincenty Zborowski i Sara Halicka. Ten duet mocno przypadnie Wam do gustu, a zagadka, którą będą rozwiązywać sprawi, że ciarki na Waszym ciele będą nieodłącznym elementem lektury. A proszę mi wierzyć czytanie takich historii uzależnia. Uzależnia tak bardzo, że z niecierpliwością będziecie wyczekiwać kolejnej książki Marty Łysek – autorki, która mocno wbiła się na listę polskich twórców powieści kryminalnych.

Akcja, zagadka, bohaterowie, klimat Sokółki to elementy, które Marta Łysek doskonale połączyła, sprawiając, że nie zorientujecie się, kiedy przeczytaliście tę książkę. Książkę, którą warto umieścić na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek. Przyznam szczerze, że „Ciało i krew” sprawi, że z emocji Wasze ciało zadrży, a czytelnicza krew osiągnie temperaturę wrzenia. Czy jesteście gotowi na tę historię? Jeśli tak, to zasiądźcie i oddajcie się lekturze. Zdecydowanie polecam!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…