Recenzje

Zawsze jest czas na zmianę

Pewne jest to, że „Zakątek Matyldy” to powieść poruszającą, którą warto przeczytać. To historia z przesłaniem, dająca wiele do myślenia. To nie tylko powieść obyczajowa. To również książka z wątkiem kryminalnym. Zatem miłośnicy tych gatunków będą usatysfakcjonowani.

Magdalena Ludwiczak jest pisarką, której twórczość poznałem na początku prowadzenia bloga. I tak już od przeszło czterech lat, gdy sięgam po książki autorki, nigdy się nie zawiodłem. Niezależnie, czy jest to literatura dziecięca, czy obyczajowa, to zawsze znajduje w twórczości autorki tę nutę, która rozbrzmiewa w mym czytelniczym sercu. To dzięki historii, która niesie przesłanie, pozwalając odnaleźć część siebie, a na pewno dając przemyślenia, które pozwalają mi spojrzeć na swoje życie.

Dzięki nowej książce pt. „Zakątek Matyldy” utwierdziłem się w przekonaniu, że zawsze jest czas na zmianę. Zatem jeśli jeszcze nie czytaliście książek Magdaleny Ludwiczak, to koniecznie to zmieńcie. Warto. Jeśli zaś znacie twórczość pisarki, to doskonale wiecie co, mam na myśli.

Magdalena Ludwiczak na kartach swej najnowszej powieści zaprasza nas do poznania historii Matyldy – trzydziestoletniej absolwentki logistyki i spedycji międzynarodowej. Pewnego dnia kobieta postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Posada najmłodszej dyrektor w poznańskiej firmie logistycznej nie daje jej pełni szczęścia. Te znaleźć zamierza w sztuce. Dlatego też podejmuje decyzję o zakupie posesji, która wymaga remontu. Tutaj otoczona sielskim urokiem oddaje się pracy twórczej, która nie tylko daje jej spełnienie, lecz jest źródłem pokaźnych dochodów. Kolejnym krokiem jest założenie firmy o nazwie „Zakątek Matyldy”.

Jak się okazuje, kolejne karty tej powieści skrywają pewną mroczną tajemnicę mieszkańców wsi Grzebienisko. Ktoś śledzi mieszkańców. Kto? Czy Marcin sąsiad Matyldy jest winny zarzucanych mu czynów? Czy popełnił morderstwo? Czy Matylda zaufa mu w pełni, zwłaszcza, że rodzi się między nimi szczególna nić.

Pewne jest to, że „Zakątek Matyldy” to powieść poruszającą, którą warto przeczytać. To historia z przesłaniem, dająca wiele do myślenia. To nie tylko powieść obyczajowa. To również książka z wątkiem kryminalnym. Zatem miłośnicy tych gatunków będą usatysfakcjonowani. To mogę Wam zagwarantować. Dlatego też to książką, przy której napisać mogę Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…