Recenzje

Zaproszenie do przeszłości

Czy potęga przyjaźni pomoże im wybaczyć błędy? Warto przekonać się samemu i sięgnąć po „Zieloną kopertę”, która jest ciekawą propozycją na udany wieczór. Koniecznie zaprzyjaźnijcie się z książką Magdy Boguckiej.

Nakładem Wydawnictwa Manufaktura Słów ukazała się „Zielona koperta” autorstwa Magdy Boguckiej. Poznajemy historię Anny, Teresy i Marianny. Przyjaciółki „czuły się tak, jakby czas cofnął się o jakieś dwadzieścia lat”, a my wraz z nimi wracamy do przeszłości, by wyjaśnić wcześniejsze zwady. Czy jednak przyjaciółkom uda się rozwiązać trudne sprawy, by na nowo móc przeżywać radosne chwile?

Dzięki tej książce możemy uświadomić sobie, jak wielką wartością jest przyjaźń i jak wiele potrafi przezwyciężyć. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy Marianna i Anna otrzymują zieloną kopertę z nieco enigmatycznym zaproszeniem na ślub. Wówczas powracają wspomnienia chwil spędzonych w gronie przyjaciółek. W każdym rozdziale zatytułowanym od imienia bohaterek, poznajemy ich historie, z jakże odmiennym bagażem doświadczeń. Mariannie po trudnych doświadczeniach miłosnych, udaje się znaleźć miłość swojego życia. Jest szczęśliwą żoną  i matką trójki synów. Anna nie miała tyle szczęścia w miłości. Jest matką samotnie wychowującą córkę. Natomiast Teresę życie nie oszczędzało. Po śmierci matki, samodzielnie wychowuje młodsze rodzeństwo. Niestety nie może liczyć na wsparcie ojca uzależnionego od alkoholu.

Spotkanie po latach jest dla przyjaciółek doskonałą okazją na rozwiązanie problemów z przeszłości. Czy potęga przyjaźni pomoże im wybaczyć błędy? Warto przekonać się samemu i sięgnąć po „Zieloną kopertę”, która jest ciekawą propozycją na udany wieczór. Koniecznie zaprzyjaźnijcie się z książką Magdy Boguckiej. Jej ujmująca okładka idzie w parze z ciekawą fabułą, którą warto poznać i zachować w swych czytelniczych sercach.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Manufaktura Słów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…