Recenzje

Zagrasz w tę grę?!

„Gra” to historia mocno wbijająca się w naszą psychikę. To książka, którą nie można zaklasyfikować do jednego gatunku. Autor napisał w pewnym sensie socjologiczną rozprawkę o nas, o naszym społeczeństwie. Ta książka jest pewnego rodzaju lustrem, w którym możemy się przejrzeć.

Stanisław Rososki napisał odważną książkę. Książkę, po której w naszym umyśle dokona się dyskusja. Dyskusja głośno wołająca do naszego sumienia. Sumienia, które poddane zostanie wielkiej próbie. A co z niej wyniknie, wie tylko ten, kto dotknął tematu podjętego przez autora.

„Gra” to historia mocno wbijająca się w naszą psychikę. To książka, którą nie można zaklasyfikować do jednego gatunku. Autor napisał w pewnym sensie socjologiczną rozprawkę o nas, o naszym społeczeństwie. Ta książka jest pewnego rodzaju lustrem, w którym możemy się przejrzeć. Lecz, czy to, co zobaczymy spotka się z naszą akceptacją? Wszystko zależy od wrażliwości czytelnika.

Książka Stanisława Rososkiego może budzić wiele kontrowersji. Ale czyż świat nie jest właśnie taki? Kontrowersje nie są obce w dzisiejszych czasach. Bez wątpienia książka ta otwiera nasz umysł, na pewne kwestie, które dotychczas zamknęliśmy w swoim postrzeganiu świata. Z wygody. Ze świętego spokoju. Lecz dobrze się stało, że Stanisław Rososki ujął te tematy i problemy w swej książce. Tym samym zaprosił nas do wewnętrznej dyskusji, którą warto podjąć. Nie możemy przecież okopywać się w swoich racjach, sądząc, że są one prawdą objawioną. Warto otworzyć się na opinie innych ludzi. I choć nie musimy z nich czerpać pełnymi garściami, możemy się im przyjrzeć i zastanowić się.

Co ważne autor fabułę otoczył erotycznym klimatem. I choć nie jest to erotyk, w tak popularnej formie dziś eksponowanej, to bez wątpienia „Gra” powoduje szybsze bicie serca oraz wiele emocjonujących chwil podczas lektury. Autor umiejętnie obserwuje otaczający nas świat. A co najważniejsze nie boi się go opisywać. Nie boi się go ukazywać, takim jaki jest.

Stanisław Rososki dotyka tematów ważnych i poważnych. Momentami jest poważnie. Momentami zabawnie. Ale na pewno z sensem i refleksyjnie. A moją refleksją jest choćby tak, że autor wykazał się odwagą oraz własnym stylem w poprowadzeniu fabuły.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Poligraf.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…