Recenzje

Wstać lewą nogą

Bez wątpienia „Uroczy Kaczor” to historia, w której odnajdzie się każdy z nas. Dlaczego? Dlatego gdyż każdy z nas wstał choć raz lewą nogą. A dzięki tej historii pozna sekret, w jaki sposób poradzić sobie w takiej sytuacji. Uroczy Kaczor znalazł rozwiązanie. Jakie? Dodam tylko, że idąc jego wzorem, zrobiłem w sypialni małe przemeblowanie.

Chyba każdemu z nas choć raz zdarzyło się wstać lewą nogą. Podobnie miał uroczy Kaczor, bohater książki Kaye Umansky. Wówczas taki dzień jest pasmem niepowodzeń i złego humoru. Jednak lektura tej książki sprawia, że pozytywne nastawienie powraca, a nasze myśli krążą ku dobrej energii.

„Udany Kaczor” to ciekawa, rymowana historia Kaczora, który zawsze dla swych bliskich był życzliwy, uśmiechnięty, pomocy. Chętnie przytrzymał drzwi, czy ustąpił miejsca w autobusie. Znany jest również z kultury osobistej. Można powiedzieć, że jest wręcz Kaczorem z ogładą. Radość nie opuszcza go na krok, a uśmiech nie znika z jego twarzy. Aż do pewnego poranka, gdy wstał lewą nogą. Wówczas już nie był uprzejmy i miły, a wszystkie osoby wokół go drażniły. Jego zachowanie zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Lecz jak to z przyjaciółmi zawsze bywa, pomogli mu przezwyciężyć pasmo złego nastawienia. W jaki sposób? Co takiego się wydarzyło, że humor powrócił, a Kaczor się już nie smucił? Nie zdradzę Wam tego, gdyż warto, abyście sami przekonali się, w jaki sposób bohater książki był znów uroczym Kaczorem.

Bez wątpienia „Uroczy Kaczor” to historia, w której odnajdzie się każdy z nas. Dlaczego? Dlatego gdyż każdy z nas wstał choć raz lewą nogą. A dzięki tej historii pozna sekret, w jaki sposób poradzić sobie w takiej sytuacji. Uroczy Kaczor znalazł rozwiązanie. Jakie? Dodam tylko, że idąc jego wzorem, zrobiłem w sypialni małe przemeblowanie. Dzięki temu nie ma możliwości, abym wstał lewą nogą. Weźcie przykład z bohatera książki „Uroczy Kaczor”. To działa!

Na naszą wyobraźnie podczas czytania działają również obrazki autorstwa Bena Mantlego, który doskonale ilustruje historię Kaczora. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Historia w niej zawarta niesie również ważne przesłanie. Przecież każdy z nas może mieć gorszy dzień. Wówczas pomoc przyjaciół sprawi, że odejdą one w cień. Bez cienia wątpliwości polecam Wam lekturę książki Kaye Umansky.

Książka „Uroczy Kaczor” ukazała się nakładem Wydawnictwa Frajda

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…