Recenzje

W poszukiwaniu ZŁODZIEJA

Charlie Donlea zgotował miłośnikom gatunku czytelniczą ucztę. A ta powiedzie nas poprzez cztery części. W poszukiwaniu ZŁODZIEJA przeprowadzimy REKONSTRUKCJĘ trafiając do DOMU NA FARMĘ. Zatem WYBÓR tej książki, to doskonała decyzja. Zdecydowanie polecam!

Kim jest złodziej, każdy wie! A jeśli złodziej jest mordercą? Wówczas do akcji wkracza Rory Moore, rekonstruktorka sądowa, która w historii zapisanej na kartach „Zło kryje się w mroku” ma nie lada orzech do zgryzienia. Będzie musiała przedostać się przez twardą skorupę między przeszłością a teraźniejszością. Moore zajmuje się rozwiązywaniem spraw, które pomimo upływu czasu nadal stanowią zagadkę. Łączy fakty oraz ślady, które zostały przeoczone.

Charlie Donlea skonstruował dla niej zagadkę, której rozwiązanie wiedzie nas po mrocznych zakamarkach, uświadamiając nam, że nie wszystko jest takie, jakie mogło by się wydawać. Nawet dla doświadczonej Rory Moore.

Autor w pełni skupił moją uwagę. Czytając tę książkę zapomniałem o świecie realnym, zatapiając się w tym, co przygotował dla miłośników thrillerów psychologicznych. A ten thriller, to prawdziwy majstersztyk konstrukcji fabularnej oraz zawiłej i intrygującej historii. Moore podejmie się próby dotarcia do mordercy okrzykniętego mianem ZŁODZIEJ. Będzie dążyła do poznania jego prawdziwego imienia i odkrycia jego prawdziwej twarzy. Złodziej dokonując morderstw, nie pozostawia po sobie żadnych śladów, żadnych wskazówek, które mogłyby naprowadzić śledczych na jakikolwiek trop.

Jak zatem wyłuskać informacje o mordercy? Przełom następuje w momencie, gdy policja otrzymuje przesyłkę od Angeli Mitchell. Niestety nie ma możliwości przesłuchania kobiety, gdyż ta znika bez śladu. Czy Złodziej ponownie dał o sobie znać? Czy zlikwidował jedyną osobę, która mogła stanowić klucz do rozwiązania zagadki?

Rory Moore podejmie się rekonstrukcji ostatnich dni życia Mitchell. Czy jednak uzyskany obraz rzuci nowe światło na prowadzoną przez nią sprawę? Czy pozwoli dotrzeć do Złodzieja? Czy Moore jest na to przygotowana?

A jeśli Wy jesteście gotowi na mocną dawkę wrażeń, które wleją się w Waszą psychikę, to bez zbędnej zwłoki sięgnijcie po „Zło kryje się w mroku”. Charlie Donlea zgotował miłośnikom gatunku czytelniczą ucztę. A ta powiedzie nas poprzez cztery części. W poszukiwaniu ZŁODZIEJA przeprowadzimy REKONSTRUKCJĘ trafiając do DOMU NA FARMĘ. Zatem WYBÓR tej książki, to doskonała decyzja. Zdecydowanie polecam!

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona.

guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zaczytana Maniaczka
Gość
Zaczytana Maniaczka
5 miesięcy temu

Świetna historia. Pochłonęła mnie od początku i zaskoczyła finałem. Jestem nią oczarowana 😉

jeszcze chwilka…