Recenzje

W „fantastycznym” lesie

Iwona Szul napisała ciekawą książkę, która w pełni uruchamia naszą wyobraźnię. A my znajdujemy się między jaźnią a rzeczywistością. Jeśli o świat rzeczywisty chodzi, to jeszcze długo nie powrócimy do niego po przeczytaniu tej książki.

Każda wyprawa do lasu to inspirujące przeżycie. Wśród przyrody czujemy się wręcz fantastycznie. Tak samo czułem się czytając debiutancką książkę Iwony Szul.

Autorka zabrała mnie do świata pełnego magii i dziwnych stworzeń. Wraz z Bohaterem uczestniczyłem w przygodzie, której nie będę chciał wymazać z pamięci. Czytając tę książkę zastanawiałem się jak odnalazłbym się w sytuacji, którą autorka przygotowała dla Leona?

Bohater budzi się w lesie nie wiedząc kim jest i w jaki sposób się w nim znalazł. Jego czyste ubranie nie wskazuje na żadne ślady pobicia. Leon stracił pamięć, a jedynie słyszy szepty, które milkną w momencie, gdy zaczyna o nich myśleć. Na swej drodze spotyka czarownicę, która wtajemnicza go w szczegóły sytuacji, w której się znalazł. Jest on księciem wielkiego królestwa wybranym przez Jaźń rządzącą „Żywym lasem”.

Dlaczego został wybrany? W jakim celu? Te pytania towarzyszyć będą nam do momentu, aż nie poznamy tego, co czarownica wyjawi Bohaterowi.

Otóż został wybrany, aby zabić Potwora. Ma mu w tym pomóc specjalny miecz. Wraz z Leonem będziemy musieli stawić czoła smokowi, wilkołakom oraz demonom czającym się w środku lasu.

Ta magiczna i tajemnicza atmosfera towarzyszy nam przez cały czas przygody. Iwona Szul napisała ciekawą książkę, która w pełni uruchamia naszą wyobraźnię. A my znajdujemy się między jaźnią a rzeczywistością. Jeśli o świat rzeczywisty chodzi, to jeszcze długo nie powrócimy do niego po przeczytaniu tej książki. Jak najdłużej będziemy pragnęli pozostać w świecie wykreowanym w książce Pani Iwony. Życzę sobie i każdemu czytelnikowi, aby autorka stworzyła kontynuację losów Leona, ponieważ nie ukrywam, że Bohater ten przypadł mi do gustu.

Cała historia zaintrygowała mnie tak bardzo, że ciekaw jestem jakie kolejne historie spotka Leon w swym magicznym, baśniowym życiu. Warto wejść do tego świata i poczuć magię roztaczającą się w „Żywym lesie”. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu Białe Pióro.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…