Recenzje

Uwolniona żądza zemsty!

Grzegorz Kopiec, debiutuje w iście mistrzowskim stylu. „Czas pokuty” to książka po którą warto sięgnąć dzięki czemu sięgniemy najskrytszych zakamarków ludzkiej psychiki. To, co przygotował dla nas Autor tej powieści porusza najdalsze rejony naszego umysłu, wprowadzając go w stan nirwany, podczas której wspinamy się po horyzont własnego JA. Nakładem Wydawnictwa JanKa pojawiła się książka, która zapewni iż nazwisko jej Autora pozna szersze grono czytelników. Śmiem twierdzić, iż wieść o tej książce rozniesie się wśród wielu miłośników ambitnej i bardzo dobrej literatury. Dodajmy, literatury, która ukazuje geniusz Grzegorza Kopca, o którym pewnie nie raz jeszcze usłyszymy.

Autor zaprasza nas do poznania historii Karola, który pewnego sierpniowego wieczora odzyskuje świadomość w izbie przyjęć Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu. Dodatkowo emocje mrozi fakt, iż ów mężczyzna nie pamięta co takiego wydarzyło się, że trafił do tej placówki. Nie pamięta również swojego imienia. W jego umyśle tworzą się niepojęte obrazy, wizje, mające cechy nadprzyrodzone. Czy są to tylko wizje, czy stan realny? Czy zjawa o imieniu Skarbimira pomoże zajrzeć mu w głąb siebie i rozwikłać narastające problemy?

Mężczyzna powracać będzie pamięcią do najdalszych zakamarków przeszłości nie raz przerażającej, nie raz tajemniczej. Jakie znaczenie mają wydarzenia z przeszłości. Wakacyjny wyjazd z narzeczoną w Bieszczady, jej uprowadzenie – jakie piętno odbiło to zdarzenie w życiu Karola? Warto wejść do tego świata i dowiedzieć się, jak zakończyła się historia, która dla nas może być również okazją do zerknięcia do własnej jaźni. „Czas pokuty” to bez wątpienia książka, która wyrwie Was na kilka godzin na rzecz mocnych wrażeń podczas jej czytania. Książka ta również wyrywa się wszelkiemu szufladkowaniu jej w jedne ramy gatunku literackiego. „Czas pokuty” to powieść, którą pokochają miłośnicy horroru, thrillera, powieści obyczajowej, jak i również literatury filozoficznej. Można nawet zauważyć, iż Grzegorz Kopiec umiejętnie lawiruje pomiędzy tymi gatunkami, łącząc je, mieszając ich style w jedną barwną całość. Książka jest pewnego rodzaju powiewem nowego stylu w literaturze, stylu, który przyciąga niczym magnes i porywa na wyżyny emocjonujących wrażeń. Połączenie grozy z wątkami psychiatrycznymi zagotuje Waszą krew do temperatury wrzenia. Mroczna atmosfera oraz wielowątkowość nie pozwolą nam się nudzić podczas czytania, a wręcz przeciwnie zapewnią nam one wiele wspomnień, które wracać będą za każdym razem, gdy zerkać będziemy na ową książkę dumnie prezentującą się w naszej domowej biblioteczce. Bo każdy miłośnik dobrej książki powinien mieć ją w swoim domowym zaciszu. Połączenie grozy z wątkami psychiatrycznymi zagotuje Waszą krew do temperatury wrzenia. Za egzemplarz recenzencki dziękuję Grzegorzowi Kopcowi, jednocześnie prosząc o więcej…

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…