Recenzje

Tom Duglas powrócił

Rachel Abbott zgotowała nam prawdziwy rollercoaster oraz fabularną zagadkę, której rozwiązanie nie tak prędko będzie możliwe. A jeśli macie możliwość zagospodarować kilka wolnych godzin, to koniecznie sięgnijcie po ten thriller psychologiczny. „Zamknij drzwi” to kolejny dowód na to, że czytelnicy tak chętnie sięgają po książki brytyjskiej autorki.

Inspektor Tom Douglas powrócił. I to w wielkim stylu. A Rachel Abbott ponownie przygotowała dla swych czytelników genialną historię. Thriller psychologiczny to bez wątpienia gatunek literacki, w którym autorka doskonale ukazuje swój pisarski kunszt. Mroczna atmosfera, zawiła intryga i charakterystyczne postacie, to znak rozpoznawczy książek brytyjskiej pisarki. Zapewniam, że wciągniecie się w nurt tej historii i popłyniecie jej biegiem przez wszystkie strony tej książki.

Poznajemy historię Jo Palmer. Kobieta wiedzie szczęśliwe życie. Wręcz uśmiech nie znika z jej twarzy, a na każdym kroku otacza się przyjaciółmi. Dla Jo świat jest „całkowicie wolny od trosk”. Do czasu, gdy pewnego dnia rozlega się pukanie do drzwi, które zwiastuje kres szczęścia w życiu kobiety. Ash, jej ukochany mężczyzna zostaje aresztowany przez policję. To jednak nie koniec, gdyż córeczka Millie została jej odebrana przez opiekę społeczną. Jednak jak niebawem się okazuje Ash nie został aresztowany, a jej córeczka została porwana. Przyznacie sami, że taki obrót wydarzeń może zaskoczyć nawet najbardziej przewidującego fabułę czytelnika.

Na domiar złego przyjaciele odwracają się od kobiety. Jej zdrowie psychiczne podupada. Komu mogło zależeć na zrujnowaniu życia Jo Palmer? Czy jest to zemsta psychopaty? Czym kobieta mogła się narazić? A może jej szczęśliwe życie, to tylko iluzja? Pytań jest wiele, a z każdą stroną coraz bardziej zastanawiamy się w jakim kierunku potoczy się ta historia?

Do akcji wkracza inspektor Tom Douglas, przeczuwając, że coś złowrogiego kryje się za tymi wydarzeniami. Jego doświadczenie oraz zaangażowanie w pracę, będzie wielkim atutem w dochodzeniu do prawdy.

Rachel Abbott zgotowała nam prawdziwy rollercoaster oraz fabularną zagadkę, której rozwiązanie nie tak prędko będzie możliwe. A jeśli macie możliwość zagospodarować kilka wolnych godzin, to koniecznie sięgnijcie po ten thriller psychologiczny. „Zamknij drzwi” to kolejny dowód na to, że czytelnicy tak chętnie sięgają po książki brytyjskiej autorki i nie odkładają ich dopóty, dopóki nie poznają finału wciągającej historii.

Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu FILIA, FILIA Mroczna Strona.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…