Recenzje

To, co najważniejsze

To, co ważne Kamila Majewska zarysowała nie tylko porywającą historię dającą do myślenia. Autorka dotknęła ważnego życiowego tematu, skłaniając nas do podjęcia wewnętrznej dyskusji o tym, co dla nas w życiu jest najważniejsze. A do tego historię osadziła w przepięknych okolicznościach przyrody.

Kto z nas chociaż raz nie został postawiony przed trudnym życiowym wyborem? Ile razy zdarzało nam się wybrać między jedną, a drugą opcją? Zwłaszcza, że każda z nich była kusząca. Wówczas w grę wchodzą rozważania o tym, co w życiu jest dla nas najważniejsze?

Podobne pytania zadawała sobie bohaterka debiutanckiej powieści Kamili Majewskiej pt. „Za zielonymi drzwiami”. Ania jest ambitną szefową działu reklamy. Praca w korporacji jest dla niej wszystkim. W pełni się jej poświęca. Po śmierci swojego szefa i przyjaciela, dowiaduje się, że pozostawił on testament, którego treść wiele namiesza w życiu kobiety. Kazimierz zapisał Annie przejęcie najważniejszego stanowiska w firmie lub odziedziczenie gospodarstwa. Decyzja nie jest łatwa. Zwłaszcza, że wybór jednej opcji oznacza rezygnację z drugiej.

Co wybierze Anna? Czy rozwój swej kariery zawodowej, która dotychczas była dla niej wszystkim? A może sielskie życie w przepięknym gospodarstwie? Wiedząc jak bardzo praca dotychczas pochłaniała jej życie, możemy sądzić, że wybór będzie prosty. Czyżby? Czy może jednak kobieta postanowi wywrócić swoje dotychczasowe życie o sto osiemdziesiąt stopni?

 Nie da się ukryć, że dylemat przed którym stanęła Anna jest ogromny. Zdaje się, że każdy wybór jest tak samo dobry jak i zły. Z jednej strony praca, rozwój osobisty. Z drugiej spokój, życiowa harmonia z dala od miejskiego wyścigu szczurów. Poznając tę historię, zastanawiałem się jaką podjąłbym decyzje? I przyznam szczerze, że do teraz nie jestem w stanie jednoznacznie sobie na nie odpowiedzieć.

To, co ważne Kamila Majewska zarysowała nie tylko porywającą historię dającą do myślenia. Autorka dotknęła ważnego życiowego tematu, skłaniając nas do podjęcia wewnętrznej dyskusji o tym, co dla nas w życiu jest najważniejsze. A do tego historię osadziła w przepięknych okolicznościach przyrody. Jej opisy sprawiają, że całym sobą chłonąłem tę sielską atmosferę. Ten klimat unosi się podczas lektury. „Za zielonymi drzwiami” to powieść, którą mogę polecić miłośnikom obyczajowych historii prosto z życia wziętych. Warto podkreślić, że książka ta jest debiutem Kamili Majewskiej. Bardzo udanym debiutem!

Książka „Za zielonymi drzwiami” ukazała się nakładem Wydawnictwa Szelest.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…