Recenzje

Thriller godny polecenia

Autorka ma niebywały talent do kreowania bohaterów oraz historii, które przeżywają. Dzięki temu my sami przeżywamy wiele emocjonujących chwil podczas czytania. A „Upadek” sprawia, że z każdą chwilą wznosimy się ku rozwiązaniu intrygującej zagadki, którą po mistrzowsku utkała Olga Kruk.

„Upadek” to trzeci już thriller psychologiczny Olgi Kruk, dzięki któremu autorka wznosi się na kolejną wyżynę, na kolejny szczebel w topce najlepszych polskich pisarzy i pisarek tego gatunku. To historia jakże wciągająca, pochłaniająca nasze emocje z każdą przesuwaną stroną. Każda z nich niesie ze sobą mocny ładunek, który autorka umiejętnie serwuje. Warto sięgnąć po „Upadek” – to thriller godny polecenia. Każdy fan gatunku będzie usatysfakcjonowany.

Autorka ma niebywały talent do kreowania bohaterów oraz historii, które przeżywają. Dzięki temu my sami przeżywamy wiele emocjonujących chwil podczas czytania. A „Upadek” sprawia, że z każdą chwilą wznosimy się ku rozwiązaniu intrygującej zagadki, którą po mistrzowsku utkała Olga Kruk.

Na kartach tej książki poznajemy historię Laury, która od dzieciństwa sprawiała trudności. Jedynie ze swym ojcem miała nić porozumienia. Tylko z nim potrafiła „nadawać na tych samych falach”. Właśnie miała i mogła…, ponieważ wraz z jego śmiercią, dziewczyna maksymalnie odcięła się od swej najbliższej rodziny. Po ukończeniu osiemnastego roku życia urywa kontakt z matką oraz braćmi. Na pewien czas znika z ich życia, a gdy nagle powraca nikt nie daje wiary, że została porwana i torturowana. Ślady na ciele według jej bliskich są wynikiem samookaleczenia. Lecz niestety tak nie jest. Jedynie pewien bloger zajmujący się wyjaśnianiem tajemniczych zbrodni wierzy słowom Laury. Dodatkowo emocje podgrzewa fakt, że w podobnych okolicznościach zaginęła również inna dziewczyna.

Czy mamy zatem do czynienia z seryjnym psychopatą znęcającym się nad młodymi dziewczynami? Czy dowiemy się, kto jest oprawcą Laury?

Nie ukrywam, że historia Laury mocno mną wstrząsnęła. Jej traumatyczne doświadczenia życiowe – ciągłe urojenia oraz brak wsparcia ze strony matki i braci musiało odcisnąć ślad na jej psychice. W momencie śmierci jej ojca, który był dla niej jedynym wsparciem, życie Laury było niczym „Upadek” z ogromnej wysokości.

A jeśli o wysokość chodzi, to najnowszą książkę Olgi Kruk plasuję wysoko na mej topce NIK – Najlepszych Interesujących Książek 2022 roku. To, co ważne Olga Kruk świetnie operuje słowem, który tworzy w naszej głowie obrazy niczym filmowe klatki. To doskonale pobudza naszą wyobraźnię oraz detektywistyczny instynkt w poszukiwaniu prawdy o oprawcy, w którego istnienie nikt nie wierzy – poza Laurą i Dorianem. A Ty drogi czytelniku, w co uwierzysz? Sięgnij po „Upadek”. Koniecznie!!!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…