Recenzje

Tajemnicza szkatułka

„Po tamtej stronie lasu” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Bichalskiej. Pierwsze i nie ostatnie, ponieważ ta powieść wzbudziła moją ciekawość względem wcześniejszych książek autorki.

Czy podczas domowych porządków zdarzyło Wam się znaleźć coś, co wprawiło Was w nostalgiczny nastrój? A może przywołało wspomnienia? Ja kiedyś znalazłem zgubioną stówkę i mej radości nie było końca. Tak samo, jak podczas lektury najnowszej powieści Anny Bichalskiej pt. „Po tamtej stronie lasu”.

Podobnie było w przypadku historii Ewy, która podczas porządkowania rzeczy po zmarłej matce znalazła coś znacznie bardziej wartościowego niż pieniądze. Kobieta znalazła bowiem starą szkatułkę, która należała do jej babki. Lecz była to niezwykła szkatułka, gdyż zawierała ona pamiętnik oraz stary album z tajemniczymi zdjęciami. Ewa, otwierając je, odkrywała historię swej babki. Historię tajemniczą, skrywającą sekrety pełne niedomówień. Kobieta pamiętała je jak przez mgłę. Teraz mogła odkrywać tajemnicę ze swojego dzieciństwa.

Jak bardzo świadomość tej historii zmieni życie Ewy? Czy zmienia ona obraz jej babki? Czy będzie miała wpływ na jej życiowe wybory? Dokąd poprowadzi ją prawda skrywana w pamiętniku? Jakie wspomnienia ukazane na rodzinnych zdjęciach powrócą do świadomości kobiety? Warto się tego dowiedzieć i sięgnąć po książkę, która wprawi Was w wyjątkowy, nostalgiczny nastrój.

Ewa chcąc zgłebić swoją wiedzę o przeszłości swej babki, postanawia wyjechać do niewielkiej miejscowości. Tutaj w lesie odnajduje chatkę, w której jej babka i matka spędziły kilka lat. Jaką prawdę odkryje Ewa wkraczając do tajemniczej chaty? Czy jest gotowa na odkrycie prawdy? Jak bardzo poznana prawda zmieni jej dotychczasowe życie? Czy tajemnica zawarta po tamtej stronie lasu wpłynie na jej teraźniejszość? Co skrywa przeszłość jej babki i matki? Odpowiedzi na te pytania zapisane są w najnowszej powieści Anny Bichalskiej. Zatem nie czekajcie ani chwili dłużej, tylko sięgnijcie po książkę „Po tamtej stronie lasu”. Każda strona tej powieści skrywa historię, której odkrywanie to prawdziwa czytelnicza uczta, dla miłośników powieści z rodzinną historią w tle.

Nie ukrywam, że z ogromnym napięciem śledziłem historię Ewy. Jej każdy krok, przybliżający ją do odkrycia prawdy. Zwłaszcza że jej przebycie, odkrywało sekretne karty z historii jej babki i matki.

„Po tamtej stronie lasu” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Bichalskiej. Pierwsze i nie ostatnie, ponieważ ta powieść wzbudziła moją ciekawość względem wcześniejszych książek autorki. Zatem do mojej listy książek do przeczytania dorzucam „Kufer tajemnic”, „Ogród Anastazji”, „Wzgórze niezapominajek”, „Dom po drugiej stronie jeziora”.

Powieść „Po tamtej stronie lasu” ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…