Recenzje

Spalony testament

To, co ważne kryminał ten, dzięki zawiłej intrydze sprawia, że nasze szare komórki pracują na najwyższych obrotach, by poznać prawdziwe imię mordercy. Inteligentnie poprowadzona fabuła, to mocny punkt tego kryminału. Po odłożeniu książki utwierdziłem się w przekonaniu, iż słusznie Agatha Christie uznawana jest za ikonę powieści kryminalnych.

„Tajemnicza historia w Styles” to książka, którą Agatha Christie debiutowała. Miłośnicy kryminału poznali wówczas Herkulesa Poirot, który okazał się detektywem wszech czasów.

Z okazji setnej rocznicy debiutu królowej kryminału, Wydawnictwo Dolnośląskie przygotowało zbiór dziesięciu tomów najlepszych powieści autorki. Nie mogło być inaczej, że ta książka znalazła się w tym zestawieniu. Pięć tytułów w plebiscycie wybrali czytelnicy. Kolejnych pięć w porozumieniu z ekspertami wybrało wydawnictwo. Dzięki temu do rąk miłośników Agathy Christie trafi to wyjątkowe wydanie książek.

„Tajemnicza historia w Styles” jest zaproszeniem do rozwikłania zagadki otrucia właścicielki rezydencji Styles Court. Jeśli chcecie dowiedzieć się, kto miał motyw, by targnąć się na życie pani Inglethorp, to koniecznie przystąpcie do śledztwa, które Herkules Poirot poprowadzi wraz z kapitanem Hastingsem.

W głowie powstaje pytanie, kto zabił? Alfred Inglethorp jej młodszy o dwadzieścia lat mąż, Cynthia Murdoch protegowana ofiary, czy Evie Howard służąca pani Inglethorp – czy ktoś z nich mógł targnąć się na życie kobiety? Jaką rolę odegrają tutaj bracia Cavendish? A może mordercą jest ktoś inny? Odpowiedź na te pytania zawarta jest w kryminale, który był początkiem sławy Agathy Christie. A bądźcie pewnie, że nie tak prędko wpadniecie na trop prawdziwego mordercy?

Zapewniam Was, że przeżyjecie wiele niezapomnianych chwil, a rodzinne niesnaski i skandale oraz spalony testament, podgrzewają temperaturę w odkrywaniu kolejnych kart tej historii. To, co ważne kryminał ten, dzięki zawiłej intrydze sprawia, że nasze szare komórki pracują na najwyższych obrotach, by poznać prawdziwe imię mordercy. Inteligentnie poprowadzona fabuła, to mocny punkt tego kryminału. Po odłożeniu książki utwierdziłem się w przekonaniu, iż słusznie Agatha Christie uznawana jest za ikonę powieści kryminalnych, będąc również wzorem dla wielu współczesnych autorów. A dla mnie jako miłośnika gatunku jest autorką, której książki czytam z zapartym tchem.

Jeśli jeszcze nie czytaliście książek Agathy Christie to warto to zmienić. Kryminalna intryga to znak rozpoznawczy autorski, a inteligentnie prowadzone śledztwa to świadectwo Herkulesa Poirot, detektywa wszech czasów.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…