Recenzje

Sigurd, gdzie jesteś?

Bez wątpienia „Psychoterapeutka” to thriller psychologiczny, który mogę Wam polecić. Również dzięki warstwie kryminalnej, jak i psychologicznym analizom, których w tej książce nie brakuje.

Nakładem Wydawnictwa Agora pojawił się thriller „Psychoterapeutka”. Autorką jest Helene Flood, norweska psycholożka. Książka zapewni wszystkim miłośnikom gatunku ogromny ładunek emocjonujących płynący z analiz, które rozbrzmiewać będą w naszej głowie. A trzeba przyznać, że Helene Flood jako znawczyni w tej dziedzinie doskonale poprowadziła fabułę, która sprawi, że nie oderwiemy się od książki, dopóty, dopóki nie poznamy całej prawdy. Prawdy o tym co trapi główną bohaterkę.

Sara jest psychoterapeutką. Mieszka wraz z mężem Sigurdem, w starym domu odziedziczonym po jego dziadku. Sara nad garażem urządziła gabinet, w którym prowadzi praktykę. Jej mąż jest architektem. Pewnego dnia Sigurd informuje ją o wyjeździe ze znajomymi. Jednak jak się okazało, nie wybrał się on z Janem Erikiem i Thomasem, a słuch o nim zaginął. Od tej pory Sarę nurtują pytania. Gdzie jest Sigurd? Dlaczego ją okłamał?

I od tej pory poziom emocji wzrasta na wyżyny. Sara jak przystało na prawdziwą psychoterapeutkę krok po kroku analizuje, to, co mogło stać się z mężem. Niestety prawda, którą poznaje jest dla niej ogromnym ciosem. Policja informuje ją o znalezieniu zwłok Sigurda z ranami postrzałowymi. Dodatkowym elementem, który elektryzuje całą historię jest tuba z dokumentami mężczyzny, która w dniu rzekomego wyjazdu znika, a po kilku dniach odnajduje się w ich mieszkaniu. Kto ją tam podrzucił? Z kolejnymi przekładanymi kartkami pojawiają się nowe niewyjaśnione okoliczności związane z przedmiotami należącymi do małżeństwa. Wydarzenia których doświadcza Sara, sprawiają, że kobieta zaczyna obawiać się o własne zdrowie psychiczne. W nocy słyszy kroki. Poczucie obserwacji potęguje wzrost adrenaliny podczas poznawania tej historii. A zapewniam Was, że jej finał wywróci do góry nogami Wasze wyobrażenie o tym, co wydarzyło się w życiu Sary i Sigurda.

Bez wątpienia „Psychoterapeutka” to thriller psychologiczny, który mogę Wam polecić. Również dzięki warstwie kryminalnej, jak i psychologicznym analizom, których w tej książce nie brakuje.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Agora.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…