Recenzje

„Show” = WOW!!!

Nie ukrywam, że „Show” to książka bardzo mądra, ambitna, przemyślana. Tutaj każdy element fabuły jest dopracowany, każde wydarzenie w tej historii ma znaczenie i mocno osadza się w naszej psychice. Co więcej, trafia do naszych czytelniczych emocji z ogromną siłą rażenia.

Od dziś słowo show nabrało dla mnie nowego znaczenia. Zawsze kojarzyło mi się z telewizją, „Wielkim Bratem” i innymi tego typu produkcjami. Teraz słowo – „Show” jest dla mnie symbolem wyjątkowej książki Olgierda Hurki. To thriller psychologiczny, który mocno wdziera się do naszej psychiki, pozostawiając w niej ślad. Historia stworzona przez autora to ważne przesłanie, w które warto się wczytać i wsłuchać.

Bohaterką tej historii jest 21-letnia Aneta Dychnicz. Pewnego dnia przyjechała do teatru urządzonego w piwnicach kamienicy, aby wziąć udział w castingu do popularnego reality show. Postanowiła spróbować swych sił, aby wyrwać się z wiejskiego życia i poczuć smak jego lepszej odsłony. Aneta przeszła szczęśliwie proces rekrutacji. Dostała jednak inną propozycję niż się spodziewała. Mianowicie zaproponowano jej udział w projekcie „Show”. Kobieta nie do końca ma świadomość w czym bierze udział. Jednak zgadza się na uczestniczenie w szkoleniach mających na celu przygotować ją do odgrywania roli dziewczyny pewnego aktora. Niestety jego imię nie zostało okryte sławą, a Aneta uświadamia sobie, że show-biznes nie jest taki kolorowy, jak widać to w blasku fleszy. Niestety ten świat ujawnił przed nią swoje mroczne strony. Aneta, wchodząc do kręgu celebrytów, nie wiedziała, że trafiła do samego piekła. Co gorsze świat ten może stoczyć na samo dno.

To, co pragnę podkreślić, to fakt, że historia stworzona przez Olgierda Hurkę mocno mną wstrząsnęła. „Show” to thriller psychologiczny, którego nie można zapomnieć. Historia Anety Dychnicz mocno trafia do naszej wyobraźni, daje do myślenia, a już na pewno elektryzuje nasze emocje. Czego więcej chcieć od takiego thrillera psychologicznego? Więcej takich thrillerów psychologicznych. Zatem Panie Olgierdzie, mam prośbę – proszę pisać!

Nie ukrywam, że „Show” to książka bardzo mądra, ambitna, przemyślana. Tutaj każdy element fabuły jest dopracowany, każde wydarzenie w tej historii ma znaczenie i mocno osadza się w naszej psychice. Co więcej, trafia do naszych czytelniczych emocji z ogromną siłą rażenia. A to przez styl autora, historię bohaterów oraz przesłanie płynące z kart thrillera psychologicznego „Show”, którego polecam uwadze czytelnikom szukającym mocnych wrażeń.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa HarperCollins Polska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…