Recenzje

Rejs z Markiem Wentą

Autor w sposób lekki i przyjemny prowadzi nas po meandrach morskiej rzeczywistości, dzięki czemu wypływamy w niezwykły rejs ku przygodzie. Po lekturze tej książki możemy mieć pewność, że Marek Wenta na morzach i oceanach czuje się jak „ryba w wodzie”. „Na przekór bałwanom” to ciekawy obraz pasji autora, z którą dzieli się z nami całym swoim sercem.

„Na przekór bałwanom” autorstwa Marka Wenty, to ciekawe zaproszenie w morską podróż która jest pełna przygód. Autor szczerze i inspirująco opowiada nam o swoim bogatym doświadczeniu. Marek Wenta jest kapitanem żeglugi wielkiej, pilotem morskim, który nie jedno przeżył na morskich statkach. Teraz swoje doświadczenie zebrał w jedną całość, dzieląc się z nami przygodą życia.

Autor doskonale opisuje minione czasy oraz ludzi, których spotkał na statkach i morzach. Trafia do naszej wyobraźni tak głęboko, że zapisane obrazy pozostają w naszej pamięci. I choć szczerze przyznam, że osobiście boję się wody, to dzięki tej książce chętnie uczestniczyłbym w niejednej takiej podróży. Na pewno u boku takiego kapitana czułbym się bezpiecznie, a przygoda, której bym doświadczył byłaby dla mnie wyjątkowym wspomnieniem. Nie ukrywam, że takim wspomnieniem jest dla mnie lektura książki „Na przekór bałwanom”.

Pan Marek opisuje życie marynarza, nawigatora, mechanika okrętowego, jego pracę, jak i również ukazuje biurokrację związaną z odbywaniem rejsów po morzach i oceanach. A wszystko to w bardzo humorystycznym tonie. Autor nie czyni tego w surowy, chropowaty sposób, lecz lekko i subtelnie ukazuje nam uroki morskich fal. Książka taka jak ta jest rzadko spotykana na polskim rynku wydawniczym. Bardzo dobrze, że Pan Marek postanowił podzielić się z czytelnikiem swoimi wspomnieniami i doświadczeniami. Książkę zdecydowanie polecam miłośnikom morza, jak i również gór. Ci, którzy kochają morze, będą zadowoleni z jej lektury. Natomiast czytelnik kochający góry, będzie mógł odnaleźć w niej zew odkrywania nowych przygód. Mocnym punktem są nie tylko wspomnienia autora, lecz również liczne fotografie, które jeszcze bardziej przybliżają nam opisywaną historię. Dzięki temu jest ona namacalna, bardziej trafia do naszej wyobraźni. Autor w sposób lekki i przyjemny prowadzi nas po meandrach morskiej rzeczywistości, dzięki czemu wypływamy w niezwykły rejs ku przygodzie. Po lekturze tej książki możemy mieć pewność, że Marek Wenta na morzach i oceanach czuje się jak „ryba w wodzie”. „Na przekór bałwanom” to ciekawy obraz pasji autora, z którą dzieli się z nami całym swoim sercem.

Za egzemplarz książki wraz z dedykacją dziękuję Autorowi https://marekwenta.pl/

guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Izabela
Gość
Izabela
7 dni temu

Przeczytałam książkę Marka Wenty w jedną noc. Treść porwała mnie jak morska wzburzona fala. Zanurzyłam się w niej po szyję. Niesamowite wydarzenia, sytuacje jak z filmu Barei wciągają, momentami trzymają w napięciu, wywołują uśmiech. Szczerze zachęcam do przeczytania ,,Na przekór bałwanom” ( nie tylko tym morskim) 😀

jeszcze chwilka…