Recenzje

Pragnienie szczęścia

„Niebo nad Paryżem” jest powieścią, która w polskiej literaturze zapisze się jako jedna z najważniejszych książek. Autorka pokazała, że potrafi stworzyć historię, która trafia w naszej najczulsze struny, nie ulatuje, lecz już na zawsze znajduje miejsce w naszym czytelniczym sercu.

„Niebo nad Paryżem” to powieść, która chwyta za serce. Historia stworzona przez Małgorzatę Niemtur zachwyca. To piękna opowieść o poszukiwaniu szczęścia oraz miłości. A to wszystko w tle kłamstw oraz wydarzeń rozgrywających się w trakcie Rewolucji Francuskiej.

Autorka na kartach swej powieści zabiera nas do Francji roku 1793. Poznajemy historię Claire de Chauvel. Claire jest jedynaczką. W przeddzień ślubu opuszcza swój rodzinny dom i wyjeżdża do Paryża. Tuż za nią do stolicy Francji wyrusza jej guwernantka Lisette Pelletier. W pogrążonym w rewolucyjnym chaosie Paryżu poznają syna włoskich imigrantów Ettore Bilottiego oraz Xaviera Viteta, który skrywa kilka tajemnic.

A ja nie będę ukrywał, że powieść „Niebo nad Paryżem” wywarła na mnie ogromne wrażenie. Małgorzata Niemtur doskonale ukazała nastroje społeczne panujące podczas Rewolucji Francuskiej. Umiejętnie odwzorowała tło historyczne. W pięknych słowach opisała historię Claire, Lisette, Ettore i Xaviera.

Jeśli uwielbiacie powieści z tłem historycznym, to bez wątpienia ta książka jest właśnie dla Was. Miłośnicy romansów oraz historii, które chwytają za serce, znajdą w tej powieści część swojej wrażliwości. Zawsze jestem zdania, że książki nie powinno oceniać się po okładce, lecz proszę mi wierzyć, że piękno tej okładki przelane jest na każdą stronę tej powieści.

Piękna historia, wyjątkowy styl Małgorzaty Niemtur oraz rozterki bohaterów, sprawiają, że „Niebo nad Paryżem” jest powieścią, która w polskiej literaturze zapisze się jako jedna z najważniejszych książek. Autorka pokazała, że potrafi stworzyć historię, która trafia w naszej najczulsze struny, nie ulatuje, lecz już na zawsze znajduje miejsce w naszym czytelniczym sercu. A w moim jest jeszcze miejsce na kolejne książki Pani Małgorzaty, na które czekam. Bo warto!

Myślę, że warto również zainteresować tą historią świat filmu. Chętnie zobaczyłbym jej filmową adaptację. A Wy? Ciekaw jestem Waszej opinii po przeczytaniu tej książki. Jeśli jesteście miłośnikami poruszających historii, to jestem przekonany, że sięgniecie po powieść Małgorzaty Niemtur.

Książka „Niebo nad Paryżem” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…