Recenzje

Poznajcie Igora Brudnego

Przemysław Piotrowski fantastycznie zbudował tło, sprawiając, że napięcie podczas czytania osiąga bardzo wysoki poziom, tak by w finale rozsadzić nasze emocje. Zatem rozsiądźcie się w fotelu i sięgnijcie po „Piętno”. Ono sprawi, że Wasze tętno osiągnie ponad sto uderzeń na minutę.

Igor Brudny to bohater, którego warto poznać. „Piętno” to kryminał, który usatysfakcjonuje najbardziej wybrednych i wymagających miłośników gatunku. Brudny to, zamknięty w sobie, twardy, pełnokrwisty gliniarz.

Jego działania w warszawskie policji są bezkompromisowe. A tego wymaga obecna sytuacja, w której się znajduje. Musi powrócić do swojej przeszłości. Dokonano bowiem brutalnego morderstwa. Podejrzanym jest mężczyzna łudząco podobny do Igora Brudnego. Ten by oczyścić się z podejrzeń, zmuszony jest powrócić do Zielonej Góry. Tutaj poznaje Romualda Czarneckiego, policjanta prowadzącego sprawę wspomnianego morderstwa. Czy między nimi dojdzie do porozumienia? Czy będą mogli razem współpracować? Czy zawiąże się między nimi nic porozumienia, zaufania? Jedno jest pewne sprawę komplikuje fakt, że owa zbrodnia, to dopiero początek.

Czy Brudny oczyści się z podejrzeń i zdoła poradzić sobie z przeszłością? Odpowiedzi na pojawiające się pytania zna Przemysław Piotrowski, który tak poprowadził fabułę, że nie będziemy domyślać się jej finału. A zakończenie tej historii nie tylko zwali Was z nóg, lecz uświadomi, że nic do końca nie jest pewne. Nie chcę za bardzo wgłębiać się w opis fabuły, by nie zepsuć Wam przyjemności czytania. Jednak muszę przyznać, że autor stworzył historię tak autentyczną i niepowtarzalną, że dodaje ona nowej świeżości w powieściach kryminalnych.

Przemysław Piotrowski fantastycznie zbudował tło, sprawiając, że napięcie podczas czytania osiąga bardzo wysoki poziom, tak by w finale rozsadzić nasze emocje. Zatem rozsiądźcie się w fotelu i sięgnijcie po „Piętno”. Ono sprawi, że Wasze tętno osiągnie ponad sto uderzeń na minutę. Jednym słowem „Piętno” zapiera dech w piersiach. A z każdą minutą wgłębiania się w tę historię, dojdziecie do wniosku, że kryminał ten warto zapisać na listę Najlepszych Interesujących Książek. Natomiast okładkę „Piętna” możemy zakwalifikować do … zresztą zobaczcie sami, bo mi odjęło mowę! Sztos!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…