Recenzje

Poznajcie historię Semiramidy

Pani Ewa w każdej książce porywa nas w nadzwyczaj magiczny sposób, sprawiając, że poznawanie historii to sama przyjemność. Łatwość jej ukazywania oraz styl autorki sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. I z westchnieniem wspominać będę historię twórczyni wiszących ogrodów, zawsze, gdy zerkać będę na powieść sygnowaną znakiem jakości Wydawnictwa Videograf.

Książki Ewy Kassali zabierają mnie do innego świata. Świata przepełnionego magią oraz historią o silnych kobietach czasów Biblii. Dotychczas ukazały się „Królowa Saby” oraz „Maria Magdalena”. „Semiramida” to trzecia powieść historyczno-obyczajowa.

Tym razem wędrujemy do cywilizacji europejskiej, do biblijnego Edenu. Poznajemy niezwykłą i poruszającą historię Semiramidy, nieustraszonej wojowniczki, twórczyni wiszących ogrodów, które uznawane są za jeden z siedmiu cudów świata. I nie da się ukryć, że tą powieść zaliczyć można do skarbów polskiej literatury historyczno-obyczajowej.

Ewa Kassala zadbała o to, by warstwa fabularna porwała nasze czytelnicze serca. Autorka napisała tę książkę również z dbałością o każdy detal historyczny. Tak jak wcześniejsze powieści, także i ta powstała przy konsultacji z historykami. Pisarka sięgnęła do wielu książek, opracowań i artykułów, by w pełni oddać obraz historii Semiramidy. Znajdziemy tu wiele przypisów do źródeł wiedzy o królowej Babilonu.

Kim była Semiramida, o której mówiono, że jest królową Babilonu, czarodziejką, wojowniczką? Została królową „nie dlatego, że tak mówiły przepowiednie”, lecz dlatego, że pragnęła tego z całego serca. Wychowana przez samotnego pasterza, dzięki wielu zbiegom okoliczności nazywanych wolą bogów, znalazła się na dworze królewskim władcy Asyrii i Babilonii, by następnie zostać żoną króla i matką następcy tronu. Semiramida to bez wątpienia kobieta mądra, inteligentna, która swą postawą miała ogromny wpływ na historię ówczesnych czasów. Dlatego warto w obecnych czasach poznać jej historię.

Książka Ewy Kassali jest bogata w wiele historycznych faktów, z których możemy czerpać pełnymi garściami. Dzięki tej książce Semiramida na trwale pozostanie w mej pamięci. Czytając tę powieść moją uwagę przykuła również Wielka Kapłanka Isztar, znająca się na magii. Często była wsparciem dla Semiramidy.

Pani Ewa w każdej książce porywa nas w nadzwyczaj magiczny sposób, sprawiając, że poznawanie historii to sama przyjemność. Łatwość jej ukazywania oraz styl autorki sprawia, że książkę czyta się jednym tchem. I z westchnieniem wspominać będę historię twórczyni wiszących ogrodów, zawsze, gdy zerkać będę na powieść sygnowaną znakiem jakości Wydawnictwa Videograf. Zdecydowanie zachęcam sięgnąć po tę książkę wszystkim miłośnikom poznawania poruszających historii.

Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…