Recenzje

Poznajcie Dagę

Mocnym punktem tej historii, są pytania jakie przed nami stawia. Pytania trudne, życiowe, które wielu z nas zadaje sobie w codziennym życiu. Dlatego też książka ta może pomóc odnaleźć nam klucz do uzyskania na nie odpowiedzi.

„Zuzanna Dydyna debiutuje lekkim piórem, pisząc o sprawach poważnych. Życiowe dylematy i trudne wybory nie będą  obce bohaterce powieści. Poznając jej losy, możemy przyjrzeć się naszemu życiu. Rafał czy Dawid, kogo wybierze pozytywnie nastawiona do życia Daga? A Wy koniecznie wybierzcie tę książkę – czeka Was wiele emocjonujących chwil”. Taką czyt-NIKową polecajkę przeczytać możecie na debiutanckiej książce Zuzanny Dydyny.

„Daga” to powieść jak najbardziej życiowa, traktująca o dylematach, z którymi spotkał się nie jeden człowiek. Tytułowa bohaterka to sympatyczna nieco rozkojarzona studentka dietetyki. Poznajemy również jej dwie współlokatorki – Ilonę i Tosię. Jednak damskie towarzystwo nie jest jedynym w tej historii. Pojawi się również Dawid i Rafał. Dwa jakże skrajne charaktery. Dawid jest pozytywnie nastawiony do życia. Natomiast Rafał sceptycznie spogląda na otaczający go świat. Relacja Dagi i Dawida przepełniona jest romantycznymi chwilami… do czasu, gdy dziewczyna przyłapuje go w niedwuznacznej sytuacji z inną dziewczyną.

Czy zatem Daga będzie starała się znaleźć pocieszenie u boku Rafała? Czy zdoła wlać w jego życie optymistyczne nastawienie? A może jednak Dawid nie da za wygraną i zawalczy o serce dziewczyny?

Daga nie chcąc użalać się z powodu miłosnych komplikacji postanowiła zacząć naprawę świata od zmiany siebie. Chcąc nieść pomoc drugiemu człowiekowi, postanowiła rozpocząć wolontariat w ośrodku dla dzieci niepełnosprawnych.

Mocnym punktem tej historii, są pytania jakie przed nami stawia. Pytania trudne, życiowe, które wielu z nas zadaje sobie w codziennym życiu. Dlatego też książka ta może pomóc odnaleźć nam klucz do uzyskania na nie odpowiedzi.

A jeśli pytacie, czy warto sięgnąć po tę książkę, to odpowiem TAK. Zuzanna Dydyna stworzyła ciekawą historię. Jej lekkie pióro sprawia, że czytając tę książkę płyniemy po jej fabule z czystą przyjemnością. Miejscami zabawna, miejscami poważna taka właśnie jest „Daga” studentka dietetyki, którą warto poznać. Dlatego też Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu Białe Pióro.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…