Recenzje

Powrót Setha

Nora Robert napisała powieść porywającą, ciekawą, której lektura wprawia nas w błogi stan. Nadmorski klimat jest niczym bryza zawierająca pozytywne ładunki, które wpadają do naszego czytelniczego serca. „Błękitna zatoka” to książka przywołująca rajskie klimaty.

„Błękitna zatoka” to już czwarte (i niestety ostatnie) spotkanie z rodem Quinnów. „Wzburzone fale”, „Niebezpieczne prądy” i „Spokojna przystań” to wcześniejsze części z cyklu „Saga rodu Quinnów”. I nie ukrywam, że ten cykl pozostanie w mej pamięci. Historie, które zawiera, intrygują, a Nora Roberts sprawiła, że w mym czytelniczym sercu znalazłem miejsce dla wykreowanych przez nią bohaterów. Natomiast wydarzenia w ich życiu pozostaną w mej pamięci na zawsze.

W tej części poznajemy losy najmłodszego z braci rodu. Seth został przygarnięty przez rodzinę Quinnów. W dzieciństwie nie zaznał miłości swej biologicznej matki. Znalazł ją w nowej rodzinie. Seth jest znanym i cenionym malarzem. Odnosi sukcesy w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Okrzyknięty został mianem „młodego mistrza”. Postanawia powrócić do rodzinnych stron, aby cieszyć się urokami krajobrazów oraz poczuć klimat panujący za drzwiami niebiesko-białego domku.

Czy powrót do korzeni okazał się właściwą decyzją? Czy znajomość z kwiaciarką Drusillą zmieni życie Setha? Jak wiele zmieniło się w rodzinnej miejscowości podczas nieobecności mężczyzny? Czy zdoła odnaleźć się w nowych realiach? Czy będzie mógł cieszyć się spokojem i miłością?

Jeszcze wiele pytań pojawiać będzie się w Waszych głowach podczas czytania „Błękitnej zatoki”. Najważniejszym będzie to o tajemnice z przeszłości. Co ważne Seth nie będzie sam z problemami, które na niego czekają. Zawsze może liczyć na Camerona, Ethana, Philipa oraz ich żony i dzieci. Wszak w rodzinie siła! A siłą tej powieści jest jej romantyczny charakter, a także klimat, który rozpościera się w naszych sercach z każdą przesuwaną kartką.

Nora Robert napisała powieść porywającą, ciekawą, której lektura wprawia nas w błogi stan. Nadmorski klimat jest niczym bryza zawierająca pozytywne ładunki, które wpadają do naszego czytelniczego serca. „Błękitna zatoka” to książka przywołująca rajskie klimaty. Jej atmosfera to powiew pozytywnej energii. Warto ją sobie zaaplikować. Myślę, że każdy, kto pozna historię rodu Quinnów będzie usatysfakcjonowany z tej znajomości. Zdecydowanie polecam!

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Świat Książki

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…