Pouczające spotkanie z nietoperzem.

Agnieszka Kazała sprawiła, że najmłodsi czytelnicy nie muszą czekać aż do nocy by spotkać się z nietoperzem. Za sprawą pouczającej bajki „Nietoperz Leon”, mamy przyjemność spotkać się z tym przyjemnym i sympatycznym zwierzakiem również za dnia. Jest to także świetna bajka do przeczytania przed snem – a kto wie może we śnie będziemy towarzyszyć tytułowemu bohaterowi, który udał się w podróż życia, by odnaleźć siebie. A czy droga do usamodzielnienia udała się Leonowi dowiedzie się z tej ciekawej książki? Ja na przykład dowiedziałem się czym dla nietoperzy jest echolokacja i dlaczego jest taka ważna. Pani Agnieszka jest nie tylko autorką przygód nietoperza, z którym poznajemy wielu nowych przyjaciół, ale również rysunków, które w trakcie czytania nasi milusińscy mogą pokolorować. 

Książka jest ciekawą interaktywną formą zabawy z morałem w tle. „Nietoperz Leon”, to świetna lektura, która bawi, uczy i wychowuje. Bawi ciekawą podróżą. Uczy pomagania przyjaciołom w wielu kłopotach. Wychowuje w świadomości, że dla każdego z nas przyjdzie dzień by wyfrunąć z rodzinnego gniazda, aby móc budować własne. Autorka serwuje nam, te trzy ważne elementy w zabawny, sympatyczny sposób, co sprawia, że niczym poznany nietoperz bajkę czyta się migiem, żeby nie powiedzieć w lot. Bohater książki zaraża każdego z nas ciekawością świata oraz otwartością na zawieranie nowych relacji międzyludzkich, które w dzisiejszych czasach w wyniku pędu zanikają. Owszem nietoperz jak to nietoperz pędzi przed siebie, lecz nie zapomina o bliskich przyjaciołach oraz składanych obietnicach. Zatem bajka ta jest nauką dla dzieci małych i dużych, ale również dla tych, którzy dzieckiem już nie są, albo go w sobie zatraciły

Spotkanie z nietoperzem, do którego zaprasza nas autorka uświadamia nam również, że wokół nas żyją osoby samotne, którym, niczym Leon, warto podać pomocną dłoń. Dla samotnego hrabiego Jana taka pomoc była początkiem nowego i radosnego życia.Agnieszka Kazała zabiera nas w świat przygód, które przeżywamy razem z kompanami podróży Leona. Pomysłowość autorki nie zna granic, to dzięki bezgranicznej kreatywności poznajemy myszkę Zuzankę, sóweczkę Tereskę oraz łosia z porożem, po którym Leon chętnie lubił go drapać. A na końcu swej podróży sympatyczny Leon spotka miłość, ale czy Beata odwzajemni jego uczucia iczy poradzi sobie w wielkim mieście? Tego się dowiecie, gdy po książkę sięgniecie – bajka świetna dla każdego bez ograniczenia wiekowego.

Jedna myśl nt. „Pouczające spotkanie z nietoperzem.

  1. Ten nietoperek, który widnieje na zdjęciach jest taki uroczy! Nie znam się na bajkach dla najmłodszych, ale myślę, że gdybym miała dziecko, to taka książeczka by się mu spodobała :).
    Przy okazji zachęcam do wypełnienia ankiety dla blogerów książkowych, której wyniki posłużą mi w pracy dyplomowej!

    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScEMA4KFwdwDaoQ5oUZ6vCmbI2HvVOkM0Y0deGMNYAF9eyK4A/viewform?c=0&w=1

    Pozdrawiam.
    #SadisticWriter

Dodaj komentarz