Recenzje

Popłyńcie historią Victorii i Wilsona

Nie ukrywam, że ta powieść wywarła ogromne wrażenie na mej emocjonalnej naturze. Pozwoliła mi oderwać się od zabieganej rzeczywistości, by przez pryzmat życia bohaterów spojrzeć na swoje życiowe decyzje. Ujmująca historia Victorii i Wilsona to mocny punkt powieści „Popłynę przed siebie jak rzeka”.

„Popłynę przed siebie jak rzeka” to jakże ujmująca historia, którą na karty swej powieści przelała Shelley Read. To opowieść o młodej, siedemnastoletniej Victorii Nash. Jej historia pełna jest porywających momentów, gdyż los postawił ją przed trudnymi decyzjami. Decyzjami podszytymi odwagą w życiowej drodze, która płynęła niczym wezbrana rzeka.

Victroria Nash zajmuje się prowadzeniem rodzinnej farmy brzoskwiń w Kolorado. Niestety jej życie nie miało słodyczy brzoskwiń, gdyż naznaczone było wieloma próbami, które wymagało od niej determinacji w podejmowaniu życiowych wyzwań, w realizowaniu marzeń. Pewnego dnia jej życiowa droga splotła się z losem Wilsona Moona, młodego włóczęgi. Jego życie było wielką tajemnicą. Został wysiedlony z plemiennej ziemi. Mężczyzna zdeterminowany był, by żyć po swojemu, nie chciał, aby ktokolwiek dyktował mu jak ma żyć. Jesienią 1948 roku życie Victorii i Wilsona zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Dziewczyna nie wiedząc, co przyniesie jej los, postanawia uciec, by znaleźć w sobie pokłady siły do zmiany życia.

Jak potoczy się życie Victorii? Czy będzie na tyle zdeterminowana, aby ułożyć swoje życie na nowo? Czy wraz z Wilsonem odnajdzie sens życia? Bez wątpienia „Popłynę przed siebie jak rzeka” to piękna i porywająca historia o miłości, o dorastaniu, o woli życia zgodnie z własnymi wartościami, z własnym dekalogiem życia. Czy jednak los pozwoli Victorii i Wilsonowi żyć po swojemu? Czy może jednak uda im się popłynąć własnymi marzeniami i planami? Koniecznie sięgnijcie po tę książkę i dajcie zatopić się w pięknej historii stworzonej przez Shelley Read.

Nie ukrywam, że ta powieść wywarła ogromne wrażenie na mej emocjonalnej naturze. Pozwoliła mi oderwać się od zabieganej rzeczywistości, by przez pryzmat życia bohaterów spojrzeć na swoje życiowe decyzje. Ujmująca historia Victorii i Wilsona to mocny punkt powieści „Popłynę przed siebie jak rzeka”. Autorka ujęła mnie nie tylko historią, jej przekazem, lecz również stylem, w którym ubrała tę piękną, porywającą historię. Jeśli jesteście miłośnikami historii pełnych miłości oraz woli życia, jaką mają w sobie poznawani bohaterowie, to koniecznie sięgnijcie po tę powieść.

Książką „Popłynę przed siebie jak rzeka” ukazała się nakładem Wydawnictwa Marginesy

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…