Recenzje

Podwójna gra Angeli Dremmler

Jestem pod ogromnym wrażeniem twórczej kreatywności Pani Anny. Autorka doskonale wczuwa się w sytuację, emocje bohaterów, których historie poznajemy. „Agentka wroga” to doskonała lektura, która zasługuje na czytelnicze uznanie, a miano bestsellera to tylko kwestia czasu.

Anna Rybakiewicz z każdą kolejną książką udowadnia, że jej twórczość zasługuje na uznanie, na wysokie czytelnicze noty. I też tak czynię, pisząc, że najnowsza powieść autorki pt. „Agentka wroga” wzbogaca polską literaturę. To już trzecia książka pisarki, którą zasłużenie umieszczam na półce NIK – Najlepszych Interesujących Książek. Zatem ta najnowsza znajduje należne miejsce obok wcześniejszych („Lekarka nazistów”, „Złodziejka listów”).

Anna Rybakiewicz zaprasza nas do poznania historii Angeli Dremmler, agentki Abwehry, która wiernie służy Fuhrerowi. Z początkiem 1943 roku zostaje wysłana do Warszawy. Jej misją jest przejście na stronę wroga, co ma wesprzeć niemiecki wywiad w wojennych działaniach. Pod pseudonimem Alex, musi dostać się w szeregi polskiego ruchu oporu, aby dokonać jego dekonspiracji. Miała odgrywać rolę podwójnego szpiega. Niestety kilka miesięcy później Angela zostaje oskarżona o zdradę i osadzona w łomżyńskim więzieniu. Niemcy stawiają jej ultimatum „życie w zamian za informację”. Jak postąpi Angela?

Nie ukrywam, że Anna Rybakiewicz stworzyła historię intrygującą. „Agentka wroga” to wyraz pomysłowości autorki w tworzeniu ciekawej intrygi. Historia Angeli Dremmler jest zawiłą drogą, w której prawda i kłamstwo mieszają się, a podwójna gra prowadzona przez agentkę Alex, nie pozwoli nam oderwać się od lektury, ponieważ z zaciekawieniem będziemy dążyć do poznania finałowej odsłony tejże historii.

Jak zakończy się historia Angeli Dremmler? Po której stronie była agentka Alex? Gdzie znajduje się granica między prawdą a kłamstwem? Czy taka istnieje?

Co ważne na kartach tej powieści poznajemy tajemnicę Angeli, bowiem w Warszawie miała do wyjaśnienia pewną prywatną sprawę. Jaką? Nie zdradzę Wam jej, aby nie zepsuć przyjemności płynącej z lektury tej książki. A możecie być pewni, że czytając tę powieść, popłyniecie niesieni nurtem intrygi, którą Anna Rybakiewicz doskonale rozpisała na kartach swej najnowszej powieści.

Pragnę dodać, że jestem pod ogromnym wrażeniem twórczej kreatywności Pani Anny. Autorka doskonale wczuwa się w sytuację, emocje bohaterów, których historie poznajemy. „Agentka wroga” to doskonała lektura, która zasługuje na czytelnicze uznanie, a miano bestsellera to tylko kwestia czasu. Myślę, że fabuła stworzona przez autorkę, to również doskonała propozycja dla filmowców. Chętnie zobaczyłbym na wielkim ekranie historię Angeli Dremmler, którą miałem przyjemność przeczytać na kartach najnowszej powieść Anny Rybakiewicz, autorki, której książki to diament w ogrodzie polskiej literatury.

Powieść „Agentka wroga” ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…