Recenzje

Podróż do Hiszpanii

Czytając tę książkę czujemy się jakbyśmy odbywali spacer, chłonąc uroki Hiszpanii. Znajdziemy tu wiele fotografii, które jeszcze bardziej pozwalają nam w pełni chłonąć ten klimat. Dzięki temu wraz z Panią Joanną możemy podziwiać architekturę najsłynniejszych hiszpańskich budowli, a nawet zasmakować w regionalnej kuchni.

Czasami chciałoby się rzucić to wszystko i polecieć gdzieś daleko stąd. Dlatego też tak chętnie rzuciłem się do lektury najnowszej książki Joanny Lessnau.

Autorka po raz drugi zaprasza nas do słonecznej Hiszpanii. W drugim tomie „Oswoić Hiszpanię” poznajemy jej magiczne miejsca. I choć podróż odbywamy na kartach książki, to gorące słońce poznawanych miejsc rozpala naszą ciekawość. Pani Joanna zaprasza nas do północnej, zachodniej i środkowej Hiszpanii. Odwiedzimy Kraj Basków, Galicję, Kastylię, León oraz Madryt.

Wycieczkę rozpoczynamy od Bilbao, wędrując przez Kantabrię, Asturię, Galicję, by dotrzeć gdzieś między Salamankę a Madryt. Gdy kończymy tę ciekawą podróż, możemy przypuszczać, że ta się jeszcze nie zakończyła. Słowa Pani Joanny na końcu książki pozwalają nam mieć nadzieję, że jeszcze raz zaprosi nas w te słoneczne rejony. Nasycony podróżą wiem, że chętnie ponownie odbędę wycieczkę po tym kraju.

Książka ta nie jest zwykłym przewodnikiem, jest niezwykłym zaproszeniem, w którym autorka dzieli się swoimi wrażeniami oraz legendami dotyczącymi poznawanych regionów. Czytając tę książkę czujemy się jakbyśmy odbywali spacer, chłonąc uroki Hiszpanii. Znajdziemy tu wiele fotografii, które jeszcze bardziej pozwalają nam w pełni chłonąć ten klimat. Dzięki temu wraz z Panią Joanną możemy podziwiać architekturę najsłynniejszych hiszpańskich budowli, a nawet zasmakować w regionalnej kuchni. Poznajemy również mentalność społeczeństwa.

A to wszystko w formie pamiętnika, w którym Joanna Lessnau zachęca nas, abyśmy (gdy to będzie tylko możliwe) odwiedzili Hiszpanię. Myślę, że ta książka jest najlepszą zachętą, której próżno szukać w biurach podróży. Żaden reklamowy folder nie zachęci nas, tak bardzo jak uczyniła to autorka książki „Oswoić Hiszpanię. Tom 2.”.

Dlatego, gdy tylko wszelkie covidowe bariery zostaną zniesione, warto pomyśleć, aby odbyć podróż śladami zapisanymi na kartach tej książki. Znajdziemy w niej również przepisy. Mnie zaciekawił ten na nadziewane małże. Ciekaw jestem tego smaku, bo ten z podróży wraz z Joanną Lessnau jest wyśmienity. Dlatego też Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

jeszcze chwilka…